Rolling Stones aj Jarek Nohavica reagujú originálnymi dielami na súčasnú situáciu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pieseň síce vyšla pred deviatimi mesiacmi, no je aktuálna dodnes. Legendárna skupina The Rolling Stones zareagovala na korona-krízu a lockdown originálnym spôsobom. Living in a Ghost Town napísal Mick Jagger za 10 minút a reaguje na sociálny dištanc v rámci kontroly šírenia COVID-19. Pôvodná verzia skladby bola venovaná téme morovej epidémie. Jagger text pozmenil aby odkazovala na pandémiu.

JAGGER AKO DUCH V MESTE DUCHOV

Zvuk skladby pripomína reggae a hudobné video taktiež odkazuje na súčasnú situáciu. Skladba sa stala prvým singlom skupiny The Rolling Stones za posledné štyri roky a prvým originálnym materiálom skupiny od vydania Doom and Gloom a One More Shot. Objavil sa na viac ako desiatke predajných a streamovacích hitparád.

MNE SNAD JE*NE 2

Vulgárnejším, ale pre naše pomery ešte originálnejším štýlom zareagovala legenda českého folku, Jarek Nohavica. Ten aktualizoval svoju staršiu pieseň. Skladbu nahral 4. februára 2021, takže ide o čerstvú novinku. Za dva dni získal 461 089 videní. Ukážka z textu:

V pátek v deset, to su stresy,
srdce mám až v krku kdesi,
káva nikde, kristepane,
všecko je zavirované,
zavřené a po rouškama,
táhne se to, pán bů‘ s náma!
Mně snad je*ne…

Nohavica si dovolil aj politicky nekorektný komentár:

Tož nebuďte lidi smutní,
z východu sem valí Sputnik,
z Unie Astrazeneca,
to jsem zvědav, co nás čeká,
v dubnu, maximálně v máji,
až nás všecky opíchají!
Než mně je*ne!!!

(pripravil lp)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Rolling Stones aj Jarek Nohavica reagujú originálnymi dielami na súčasnú situáciu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *