Rozhovor s Karolom Ondriašom – kandidátom do európskeho parlamentu – pokračovanie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pokračovanie rozhovoru s Karolom Ondriašom, prvá časť bola uverejnená v tomto článku.

Ktorý bod z tvojho programu je podľa Teba najdôležitejší, ktorý by si chcel presadiť?

Pokladám všetky body programu za dôležité, ale za najdôležitejšie sú prvé dva: geopolitický a politicko-ekonomický.

Si za zachovanie členstva Slovenska v EÚ, alebo za vystúpenie?

Som proti vystúpeniu Slovenska z EÚ. Slovensko leží v strede Európy a nedá sa presťahovať. Je s krajinami Európskej únie spletené historicky, ekonomicky, kultúrne, atď… Vystúpenie Slovenska z EU by nám prinieslo oveľa viac negatív, ako pozitív. Vždy je jednoduchšie niečo rozbiť, ako poskladať.

Otázka by mala byť položená ináč: Aké by malo byť postavenie Slovenska v Európskej únii, aby sme sa my cítili nielen občania Slovenskej republiky, ale aby sme boli hrdí na to, že sme Európania. Že sme hrdí na politiku, ekonomiku, kultúru EU. Aby sme cítili, že občania v Európskej únii sú našimi spoluobčanmi.

Pretože väčšina zatiaľ ten pocit nemá a právom, je potrebné aby politici, poslanci v Európskom parlamente, ale aj všetci občania to napravili.

Toto budem ja v EP presadzovať. Vo video-klipoch som predstavil moju víziu Európskej únie.

Občan Slovenska nesmie mať pocit, že v Európskej únii je len občanom druhej triedy. Bohužiaľ v mnohých prípadoch to tak aj stále je.

Aká by bola prvá vec, ktorú by si spravil, ak by si bol zvolený?

Prvá vec by bola, že by som zistil, ktorí ľavicoví politici boli zvolení do EP, nadviazal by som s nimi styky a prediskutovali by sme spoločnú ľavicovú stratégiu v EP.

Prečo je na Slovensku dlhodobo nízka účasť vo voľbách do EÚ podľa teba?

Je to z dôvodu, ktorý som načrtol v predchádzajúcich otázkach. Občan Slovenskej republiky nemá pocit, že je Európan, nie je hrdý na politiku, ekonomiku, kultúru a mnohé vymoženosti EÚ. Niekedy právom, niekedy nie.

Vnútorne necíti, že občania v Európskej únie sú jeho spoluobčanmi. Neverí Európskej únii, neverí, že mu chce v rámci možností to najlepšie. Často má pocit, že v Európskej únii je len občanom druhej triedy Má zlé skúsenosti s poslancami Európskeho parlamentu, ktorí nielenže v EP za vysoké platy nikdy nevystúpili, ale často tam na zasadaní ani neboli.

Na koniec, povedz nám niečo bližšie o sebe, aké sú tvoje hoby, čo robíš vo voľnom čase?

Moje hoby je veda a tú robím na ústave SAV a často aj ako koníček vo voľnom čase. Často čítam na internete najnovšie vedecké práce z oblasti ktorou sa práve zaoberám (síra-, selen-deriváty, radikály v rôznych ochoreniach).

Ako prírodovedec druhým koníčkom je zbieranie poznatkov-čítanie článkov, pozeranie dokumentárnych filmov alebo surfovanie na internete. Zaujíma ma ako funguje človek, civilizácia, vesmír…

Skoro denne si pozriem v TV správy na RT, Euronews, BBC, CNN, DW, na Ruskom kanále. Na internete pozriem RT.com, Čínsku televíziu (https://america.cgtn.com/); pre zaujímavosť niekedy Sýrsku (https://sana.sy/en/), Novorosijsku (http://nrt24.ru/en), Severokórejskú TV (málokedy vysiela priamo a zriedka majú preklad do angličtiny), a tak podobne.

Pokladám internet za ďalších 7 divov sveta dokopy.

Karol Ondriaš

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *