Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Valihnojovci, párik ligotavých chrobákov, sa na ceste hrabal v kope ťavieho trusu, prehrabával ho nohami a z mazľavého ťavieho veďvietečoho modeloval guľôčku, keď už bola dostatočne veľká, odtlačil ju na bezpečné miesto, do zeme vyhrabal jamku a svoje guľaté veďvietečo starostlivo uložil do pripraveného depozitu. Do tejto nie práve príjemne páchnúcej hmoty potom pani Valihnojová slávnostne zniesla vajíčko, svoje budúce potomstvo.

Vajíčko ležalo v hnoji a jedného dňa sa z neho vyliahla larva.„Je tu príjemne teplo,“ pochvaľovala si larva „a bezpečne! Hovela si v hnoji a obzerala sa po nejakej strave, gén G jej našepkal, aby okoštovala hnoj, v ktorom leží. „Hhm, chutí znamenite, mňam! “ pochutnáva si na veďvieteakej delikatese larva Valihnoja. „Komfort!“

Horúce egyptské slnko putuje po klenbe oblohy. Už neviemkoľkýkrát absolvovalo svoju každodennú púť od východu na západ, larva v hnoji rastie, dospieva. A sníva o tom, ako si raz vymodeluje svoju vlastnú guľôčku. Veďvietezčoho!

Verili by ste, že sa taký chrobák stane bohom ?

Stal sa !

Neznamená to však, že ním je !

Foto: matt wengerd , CC

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *