Tlačová konferencia Ľuboša Blahu k politickému prenasledovaniu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


16. 7. 2020, Bratislava – filozof, politológ a poslanec NRSR PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. na tlačovej konferencii v kontexte aktuálneho politického prenasledovania.

Uznesenie Českého ústavného súdu:

TABUIZÁCIA KONTROVERZNÝCH, PROVOKATÍVNYCH, EXTRÉMNYCH A SPOLOČENSKY CITLIVÝCH TÉM, A ZÁKAZ HLÁSANIA NÁZORU, KTORÝ ZJAVNE VYBOČUJE Z HLAVNÉHO PRÚDU SÚČASNÉHO POLITICKÉHO MYSLENIA A PRÍPADNE PROPAGUJE ZÁSADNÉ ZMENY SPOLOČENSKÝCH POMEROV, KTORÉ MAJÚ BYŤ PRÍPADNE, ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ DOSIAHNUTÉ NÁSILÍM ALEBO REVOLÚCIOU, MOŽE POSTUPNE VIESŤ K OBMEDZENIU ALEBO POTLAČENIU SPOLOČENSKEJ DISKUSIE!

https://www.facebook.com/watch/live/?v=1104426333284404&ref=watch_permalink

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Tlačová konferencia Ľuboša Blahu k politickému prenasledovaniu

 • 16. júla 2020 at 16:13
  Permalink

  Niečo podobné sa už dialo dávno. Keď Vláda SR a NR SR pripravovali zákon o odstránení Harabina z funkcie, tak vyšla správa OSN o ZÁVISLOSTI súdnictva od výkonnej moci…. a neskôr toto konštatoval aj ústavný súd ČR s uvedením prípadu Harabin (lebo v ČR majú rovnakých blbcov, ktorí sa pokúšajú o rovnaké svinstvá). Poslal som to novinárom aj Mazákovi….ktorí sa radi vyjadrovali o Harabinovi – tak radšej držali zobáky.

  Reply
  • 16. júla 2020 at 17:19
   Permalink

   http://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=Pl-18-06
   VIII.
   http://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=Pl-18-06

   Na negativa spojená s nedokonalým oddělením moci soudní a výkonné upozornila ostatně i zpráva zvláštního zpravodaje pro otázky nezávislosti soudců a právníků Dato´Parama Cumaranswamyho, překládaná v souladu s rezolucí Komise pro lidská práva Hospodářské a sociální rady OSN č. 2000/42 (dále jen „Zpráva“), jež hodnotila stav, který nastal ve Slovenské republice v souvislosti s odvoláváním předsedy NejvyššíhZpráva především upozorňuje na skutečnost, že postupy jmenování, povyšování a odvolávání soudců dávají na Slovensku příliš mnoho moci do rukou výkonné a zákonodárné složky státní moci a zvláště pak do rukou ministra spravedlnosti. Tyto postupy Zpráva označila za jsoucí v rozporu s pojetím soudcovské nezávislosti, jak je ústavně zakotvena a jak je upravena v regionálních a mezinárodních standardech soudcovské nezávislosti. Podle Zprávy ostatně neobstojí jako neudržitelné tvrzení slovenské vlády, že funkce předsedy je odlišná od funkce soudce – že se na ni jako na takovou nevztahují ústavní prerekvizity odvolání soudce. Tvrzení, že soudce ve funkci předsedy Nejvyššího soudu je součástí výkonné složky státní moci, je v rozporu se samotnou podstatou nezávislého soudnictví, jak je upravena v čl. 141 Ústavy Slovenské republiky, a fakticky by znamenalo, že předseda Nejvyššího soudu je činitelem exekutivy. Podle hodnocení Zprávy, jakmile je předseda či místopředseda soudu jmenován, neměl by být mezi touto jeho funkcí a funkcí soudce činěn rozdíl. Tedy i přesto, že tvrzené důvody, jimiž byl odůvodňován návrh na odvolání parlamentem, mohly být zásadní, byl pokus slovenské vlády o odvolání shledán v rozporu s mezinárodními a regionálními standardy k zajištění a ochraně nezávislého soudnictví, neboť vláda svá tvrzení neprokázala před příslušným tribunálem.o soudu Slovenské republiky dr. Harabina.

   P.S.: keď písali bojovníci za právo a spravodlivosť články o svoje pravde a spravodlivosti, tak som im to poslal. Muselo im krivit pysk že to medzi ľuďmi koluje aj dnes.
   V ČR by sa s takými právnikmi akými sme obsadili ústavný a najvyšší súd a súdnu radu….na odbornej úrovni odmietol Jičínsky, Rychetský… a ostatní baviť. Tí naši právnici pripomínajú skôr toho Labudu z filmu Vesničko má středisková – dráteníci

   Reply
 • 16. júla 2020 at 19:44
  Permalink

  Odporúčam p. Bláhovi, aby sa spojil s Harabinom a podal žalobu za krivé obvinenie, dehonestáciu osobnosti a pod. Má veľkú šancu vysúdiť peniaze od štátu…Náklady s ospravedlnením by mala znášať Nicholsonová.

  Reply
 • 17. júla 2020 at 13:55
  Permalink

  Smeráci,
  nevadia vám ostatní stíhaní na základe vašej legislatívy, tak bežte niekam …

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *