Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


NikkeiAsia: Trump podpísal zákon, ktorý môže vylúčiť čínske firmy z amerických búrz

red and white the north face fitted cap
Foto: Polina Zimmerman – Pexels.com

V piatok 18. 12. podpísal prezident Donald Trump zákon, ktorý burzám so sídlom v USA nariaďuje, aby evidovali a umožnili obchodovanie s akciami len tých firiem, ktoré tri roky za sebou spĺňajú účtovnícke a auditorské zákony platné v USA. V agende Trumpovej administratívy má tento zákon prezývku „Zákon na prinútenie zahraničných firiem k zodpovednosti“. Zákon sa síce vzťahuje na všetky zahraničné firmy, no najciteľnejší bude pre čínskych gigantov typu Alibaba alebo PetroChina Co. Ltd.
Zákon bol v Kongrese prijatý veľkou väčšinou, lebo ho podporili aj mnohí demokratickí zástupcovia na vlne protičínskych nálad spôsobených pandémiou.

Čínska vláda tento zákon označila ako diskriminačný a namierený špeciálne proti čínskym firmám. Tie doteraz neumožňovali americkým finančným úradom nahliadať príliš podrobne do konsolidovaných výkazov lokálne pôsobiacich firiem, s odôvodnením, že ide o utajené štátne informácie.

(zdroj)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *