USVEDČENÝ: Havranove slová identifikoval ako hatespeech už aj Facebook, Melicher podáva petíciu na RTVS

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Alternatívne médium zdieľalo slová Michala Havrana adresované Ľubošovi Blahovi z článku Mandát ťa neoprávňuje písať jazykom stoky (píše Michal Havran). Havran tu v duchu stránky Zomri využíva ten najodpornejší hejt na diskreditovanie politického oponenta. Okrem toho aj vykonštruované projekcie o tom, čo by robil Blaha, keby bol „pri moci“. Blahu, ktorý sa politicky a filozoficky hlási viac-menej k sociálnemu reformizmu (ako to uviedol napr. v košickej diskusii) a demokratickému socializmu, interpretuje Havran ako krvavého stalinistu a dogmatika.

Chytili sa do vlastnej pasce, máme dôkaz

Čo je však dôležité, tieto slová zdieľalo alternatívne médium. Facebook (algoritmus) vyhodnotil Havranove citácie ako nenávistný obsah.

Havran bol teda usvedčený aj samotným Facebookom, že píše to, čo keby napísali iní, bolo kvalifikované ako nenávistný obsah. Došlo k tomu práve tak, že tento obsah zdieľalo alternatívne médium.

TAKŽE VÁŽENÍ NEOLIBERÁLI, SLUŠNOĽUDIA, SLNIEČKARI, KEĎ BUDETE NABUDÚCE MORALIZOVAŤ O TOM, KTO ŠÍRI EXTRÉMIZMUS, NENÁVISŤ A HOAXY, TU MÁME JASNÝ DOKLAD, ŽE TO ROBÍ VÁŠ HLAVNÝ „HOVORCA“ MICHAL HAVRAN.

Súčasne, Mladí sociálni demokrati (Igor Melicher) v súvislosti s týmto článkom spustili petíciu:

V petícii sa píše:

❗❗❗ZDIEĽAJTE ❗❗❗PETÍCIA NA PODPORU ĽUBOŠA BLAHU ??

Igor Melicher nám poslal petíciu: https://www.peticie.com/vyzva_riaditeovi_rtvs_na_disciplina…

ZNENIE PETÍCIE:

Vyzývame riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby eticky a disciplinárne riešil výroky svojho zamestnanca Michala Havrana, ktoré uviedol vo svojom článku v Denníku SME.

Svoje nenávistné vyjadrenia smeroval Michal Havran na adresu poslanca NR SR Ľuboša Blahu. Michal Havran, spisovateľ, teológ a moderátor relácie „Večera s Havranom,“ ktorú vysiela RTVS, použil vo svojom verejnom komentári na Denníku SME hrubé vulgarizmy, svojimi dehonestujúcimi výrokmi prejavil otvorenú nenávisť voči konkrétnej osobe, teda Ľubošovi Blahovi a rovnako tak výrazne zasiahol do predvolebnej kampane.

Na základe toho, že Michal Havran označil Ľuboša Blahu ako „hviezdu v kanáloch“ nepriamo naznačil, že občania Slovenskej republiky, ktorí podporujú Ľuboša Blahu alebo majú iné názory, aké preferuje pán Havran, sú ľuďmi z kanála. Toto vyjadrenie môžeme považovať za akt nenávisti, nadradzovania sa a straty rešpektu k pluralite názorov. Veľmi znepokojujúco pôsobí aj záver príspevku Michala Havrana, v ktorom sa vyhráža Ľubošovi Blahovi, že vzhľadom na jeho názory môže mať problém so zamestnaním sa. Tieto vyjadrenia pána Havrana hraničia s totalitným myslením.

Sme presvedčení, že zamestnanec RTVS by nemal prejavovať otvorenú nenávisť a rovnako tak by nemal ponižovať občanov Slovenskej republiky, koncesionárov RTVS, ktorí majú iný názor ako pán Havran. Je to neprofesionálne, neetické a vyvoláva to vlnu nenávisti v spoločnosti.

Vyzývame preto Jaroslava Rezníka, aby túto situáciu s Michalom Havranom bezodkladne riešil. Vychádzame z minulého rozhodnutia RTVS, kedy o prácu prišla moderátorka Kristína Kormuthová za ďaleko menej závažné vyjadrenia. Sme toho názoru, že rovnaká sankcia by mala platiť aj pre Michala Havrana.

Citácie z Havranovho článku:

– „Ale si im naložil, čo? Kurvám liberálnym, slniečkarskym buzerantom, protislovenským prostitútkam, sopliakom prokurátorom!“

– „Náš Ľuboš, Potkan kráľ, ako sa on vyzná! Prezidentka je suka, čo velebí homošov.“

– „Tvoje smradľavé nemocnice, kde prídeš s chrípkou a odídeš s plesňami! Tvoje špinavé Slovensko zneuctené bilbordmi s vašimi ksichtami ešte aj pod Tatrami!“

– „(..)ešte spred doby, ako si sa stal hnedo-červeným s fóbiou voči rasám a odlišným sexualitám..“

– „Verím, že byť hviezdou v kanáloch ti dáva pocit zmysluplného a pokojného života.“

– „(..)príde deň, keď nebudeš poslancom a možno si budeš hľadať prácu. Mysli na to, že mnohí si tvoje výroky budú pamätať a podľa toho sa k tebe budú správať.“

PRIATELIA PROSÍM ZDIEĽAJTE TÚTO PETÍCIU ĎALEJ! AK VÁM NIE JE ĽAHOSTAJNÁ SLOBODA NÁZOROV A POLITICKÉHO PRESVEDČENIA, POSTAVME SA SPOLOČNE ZA ĽUBOŠA BLAHU A PODPISOM TEJTO PETÍCIE VYJADRIME, ŽE NECHCEME BYŤ OBEŤAMI PRENASLEDOVANIA A ŠIKANY PODOBNE, AKO JE JEJ DNES VYSTAVENÝ ĽUBOŠ BLAHA.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “USVEDČENÝ: Havranove slová identifikoval ako hatespeech už aj Facebook, Melicher podáva petíciu na RTVS

 • 14. decembra 2019 at 21:06
  Permalink

  PODPÍŠEM!

  Reply
 • 15. decembra 2019 at 17:44
  Permalink

  Podpísal som a rozoslal. RTVS ja asi najpozeranejšie médium pre starších v SR okrem Regíny, ktorá sa počúva. Prečo si v tomto médium musíme platiť vygumovaných slniečkárov?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *