Veci verejné (16/2020) – Ponižovaný Sulík a na čom viazne programové vyhlásenie vlády

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Igor Matovič nechápe, že keď je pri moci, automaticky sa stáva objektom kritiky. Je absurdné, ak najbezočivejší a najagresívnejší kritik každého a všetkého, je tak veľmi citlivý na svoju osobu. Aj naďalej vydáva nenávistné statusy, iniciuje verejný lynč a myslí si, že mu to všetko bude prechádzať.

Slovensko zatiaľ relatívne slušne zvládlo nástup pandémie koronavírusu. ale ukazuje sa, že tu máme ohniská v domovoch sociálnych služieb, respektíve v rómskych osadách. Každý súdny človek chápe, že sme urobili isté opatrenia, no aj to, že musíme ísť ďalej. Slovensko nemôže byť pol roka či rok v stand-by režime. Na to však treba víziu a odvahu.

Patologická osobnosť Igora Matoviča, ktorý je extrémne zbabelý a nerozhodný, je totálnou skazou Slovenska. Nie je schopný ani len obmedziť pohyb seniorov v domovoch sociálnych služieb. Hrdina.

Na druhej strane je extrémne kreatívny v ponižovaní svojich koaličných kolegov. Osobitne Richarda Sulíka. Dokedy toto ponižovanie bude Richard Sulík trpieť? Dokedy bude tolerovať Matovičove excesy? Premiér nie je šéfom ministrov, on je len prvý medzi rovnými. On sám nemá ani kompetenciu niečo ministrovi prikázať, to môže len uznesenie celej vlády.

Na čom stojí programové vyhlásenie vlády? Na otázke zníženia kvóra pri referende a na záväzku postaviť 25 000 bytov ročne. Pondelok 20. apríla je posledným termínom jeho vyhlásenia. Ak sa to nestihne, máme vládu v demisii.

Bude sa Igor Matovič snažiť napodobniť Donalda Trumpa a extrémnym nátlakom dať do programového vyhlásenia vlády niečo, čo koaliční partneri nechcú? Bude to ťahať do poslednej minúty, dúfajúc, že nakoniec ustúpia?

V nedeľu o deviatej ráno zasadá vláda a má predložiť programové vyhlásenie vlády. To je skutočne minútu pred dvanástou! Je to aj výraz pohŕdania parlamentom. Ak by niečo také urobila predchádzajúca vláda, to by bolo tlačoviek! On si však myslí, že mu všetko prejde. Je jasné, že nechápe svoje postavenie, svoju úlohu. Čím skôr skončí, tým lepšie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Veci verejné (16/2020) – Ponižovaný Sulík a na čom viazne programové vyhlásenie vlády

 • 20. apríla 2020 at 9:42
  Permalink

  Matovičové ego je tak extrémne, že platí preň ruské porekadlo: „Keď sa sam aspoň raz denne nepochváli, tak sa cíti ako opľuvaný“!

  Reply
 • 21. apríla 2020 at 0:04
  Permalink

  Vraj „ľavicová stránka“ :) Človek nevie, či sa má smiať, alebo plakať :)
  Sulík, poskok kapitálu, ktorý má pracujúceho človeka v paži a ani sa tým netají, ako náš VZOR??
  Matovič sa síce na post premiéra naozaj veľmi nehodí, zdá sa to byť nad jeho sily, ale častovať ho takou spŕškou *ovien ako v tomto článku, to si fakt nezaslúžil. Čože tak strašného urobil? Zaviedol ŠTANDARDNÉ karanténne opatrenia, ani nie osobitne tvrdé. Kto by na jeho mieste postupoval oveľa lepšie? A že je občas nekompetentný? Kto je tu na Slovensku vlastne kompetentný? A v čom? Nanajvýš tak v razení tunelov, v tom máme expertov naslovovzatých.
  Tiež nezabúdajme, kto nesie hlavný podiel na súčasnom stave. Či pár týždňov vlády Matoviča, alebo dlhé roky vlády SMERu a jeho satelitov? Kto za sebou zanechal nefunkčný štát, rozvrátené a vytunelované zdravotníctvo, prázdne hmotné rezervy a na všetkých zodpovedných postoch postavičky typu Kičuru?
  Matoviča som nevolil, ale musím mu uznať, že v súčasnej vládnej zostave patrí ešte k tomu najlepšiemu. Aspoň nie je cynický, ako zvyšok ansámblu, vrátane koaličných partnerov a opozície. A jednu vec treba uznať aj vláde ako celku: zdá sa, že konečne začali ČISTIŤ. A čistiť už bola načase. Dúfam, že tam zotrvajú dostatočne dlho, aby ten chliev naozaj vymietli.

  Reply
  • 21. apríla 2020 at 7:43
   Permalink

   Nechceme fungovať v jednoduchých schémach typu dobrý-zlý, pravý-ľavý. Keď máte pocit, že sme uverejnili Michelkove video, ktoré Sulíka nezadupáva pod zem a odvodili ste si, že tým Sulíka považujeme za svoj „vzor“ – tak je celá Vaša úvaha len o Vás, nie o našej ľavicovosti.
   A ešte otázka – Vy máte pocit, že Matovičova vláda vymetá nejaký chliev? Keď si prečítate vyhlásenie vlády, tak to nie je ani jej výrazná priorita. Takže aby bolo jasno, dnes už je ten chliev Matovičov. Vláda sľúbila vytvoriť podmienky, aby ste za odmenu mohli vymetať chliev Vy.

   Reply
   • 21. apríla 2020 at 10:29
    Permalink

    Marián Moravčík:
    Matovičova vláda je tam koľko? A koľko tam bol SMER? Na kom je teda zodpovednosť za súčasný stav Slovenska? Vyhli ste sa odpovedi širokým oblúkom.
    Vláda teraz rieši prednostne pandémiu, čo je aj vcelku normálne a správne, nemyslite? Napriek tomu sa dali do chodu veci, ktoré sa celé roky nie a nie rozbehnúť, začali vyšetrovania a policajné razie. Prečo až teraz? Nie náhodou preto, že boli od moci odstavení ľudia, ktorí nad kriminálnikmi držali ochrannú ruku a bránili polícii vo výkone jej povinností? Alebo aj tým, že ľudia v justícii, ktorý doteraz s prehľadom blokovali zásahy proti „nedotknuteľným“, sa pos…rali a veci sa zrazu začali riešiť?
    Matoviča som nevolil, ani volieb som sa nezúčastnil, pretože je to jedna svoloč horšia než druhá. Ale pri najbližších voľbách asi pôjdem, len preto, aby sa tam zase nedostali „vaši“, pretože obratom povypúšťajú na slobodu všetku tú kočnerovskú pakáž.

    Reply
    • 21. apríla 2020 at 11:00
     Permalink

     Dávam Vám vážne varovanie. Chápem Vašu posadnutosť nenávisťou k Smeru, ale toto nie je stránka určená na ventilovanie podobných politických nenávistí. Nájdite si na to lepší priestor. Práve preto, že naše vízie a ciele sa neobmedzujú na výmeny pravo-ľavých vlád v rámci existujúceho liberálneho kapitalizmu.
     Vecne Vám odpoviem toľko:
     Toto zmrazenie aktivity kvôli vírusovej pandémii je ideálnou príležitosťou na vymetenie chlieva. Za tých 10 rokov „boja proti korupcii“ predsa Matovič musí mať celé skrine fasciklov na ľudí, ktorí sú v štátnej správe skompromitovaní a hoci to nemusí stačiť na trestné konania, musí to stačiť na to, aby im ako premiér vyjadril nedôveru a dal ich vymeniť. Za súčasnej situácie by to neznamenalo paralyzáciu štátu, lebo ten je paralyzovaný kvôli pandémii. A ekonomiku by začal rozbiehať už s novými ľuďmi novým spôsobom a bez korupcie, lebo by sa zľakli aj tí, na ktorých by sa týmto neprišlo.
     Dnes je už jasné, že Matovič túto príležitosť nevyužil a ani nebol pripravený ju využiť. Jeho protikorupčná agenda je len marketingový bluf a celý systém pôjde viac-menej po starom, len v médiách bude menej káuz, aby „Slovensko postúpilo v medzinárodnom porovnaní vnímania korupcie o niekoľko priečok nahor“.
     Aby bolo úplne jasno: podľa nás korupciu odstráni len principiálna zmena politického systému spojená s odstránením kapitalizmu – a toto nemá v pláne ani Smer.

     Reply
     • 21. apríla 2020 at 23:07
      Permalink

      „Dávam Vám vážne varovanie“ – ???? A čo konkrétne mi hrozí, ak smiem vedieť? :) Príde si po mňa NKVD? :))
      My sa poznáme? A či ste taký expert, že ste z dvoch mojich komentárov neomylne indikovali „posadnutosť nenávisťou k SMERu“?
      Sa trošku divím, pretože mám SMER a v zásade aj ostatné politické strany silne u prdele. Čo však skutočne nenávidím ľútou nenávisťou, sú kriminálnici, korupčníci, mafiáni, manipulátori a podvodníci, proste všetci smradi, ktorí parazitujú na pracujúcom človeku, a to bez ohľadu na politickú príslušnosť.
      Či bude Matovičova protikorupčná politika bluf – uvidíme. Je to možné, pretože, ako sa vraví, vrana vrane oko nevykole. Dôkladné odsúdenie smeráckych korupčníkov by predstavovalo nebezpečný precedens, ohrozilo výsadné postavenie elít aj iného politického sfarbenia (výraz „mimikry“ sa mi na to hodí asi lepšie). Okrem toho by bolo najprv potrebné očistiť totálne skorumpovanú a nefunkčnú justíciu, čo si neviem úplne dobre predstaviť, keďže sa jedná o štát v štáte, úzkostlivo si chrániaci svoju nedotknuteľnosť a zabarikádovaný vo svojich pozíciách na 100 rokov. Možno to naozaj skončí skôr vytlačením smeráckeho klanu z významných pozícií a dosadením vlastného klanu (liberálov/euroatlantistov).
      Ale aspoň to ma teší, že obvinili Kajetána ;-)
      Pozdravujem a prajem pekný večer :)

     • 21. apríla 2020 at 23:38
      Permalink

      Hrozí Vám vymazanie príspevkov, takže nič strašného. Len to nechcem riešiť kovbojsky, keď sa najskôr strieľa a potom prípadne diskutuje (ako to napríklad robí FB).
      Myslel som si, že Kajetán Vám urobí radosť, ale bol by som rád, keby to bolo niečo viac ako vyrovnávanie si účtov medzi mafiami. Matovičove statusy mi moc optimizmu nepridali. Neverím, že v boji s korupciou by boli úspešné tresty, preto ani vymetenie justície nepomôže. Nefungovalo to totiž nikde na svete. Z banky mám skúsenosť, že pomáha dobre premyslený kontrolný systém a nulová tolerancia konfliktov záujmov. Keď sa pozriete na Matovičovu vládu a čo zatiaľ podnikla, tak sa nedá čudovať, že v 200-stranovom PVV sa vari ani slovkom o konflikte záujmov nezmienili. Verím, že by ten výraz najradšej vyškrtli zo slovníka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *