VIDEO: Blaha uviedol do života Antiglobalistu, podporiť ho prišli aj neodavisti

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ľuboš Blaha, filozof, politológ, ľavicový aktivista, uviedol 20. 6. 2018 v Klube Nového Slova do života svoju novú knihu Anti-globalista, v ktorej ostro odsudzuje západný model neoliberálnej globalizácie, ale aj nekonečnú naivitu tzv. alter-globalistickej ľavice. Tá namiesto tematizovania prímárnych tém týkajúcich sa sociálnych  a občiansky práv občanov kladie dôraz na tzv. postindustriálne alebo postmoderné témy. Kniha bola pokrstená symbolicky kubánskym rumom, z ktorého si rituálne pripili účastníci podujatia.

„Knižka je v prvom rade obrovskou kritikou neoliberálnej globalizácie, ktorá posilňuje nadnárodné koncerny a mimovládnych aktérov, oslabuje sociálne štáty a demokratické mechanizmy. … Na Slovensku je typické, že len-čo citujete Marxa a Lenina, hovoríte o veciach, ktoré sú na západných univerzitách úplne bežné, okamžite vás onálepkujú ako extrémistu. “  Ľuboš Blaha

Ľuboš Blaha, Lukáš Perný, Roman Michelko, Tomáš Klimek
Ľuboš Blaha, Lukáš Perný, Roman Michelko, Tomáš Klimek

 

Na podujatí boli prítomné známe tváre slovenskej ľavice (Jozef Lysý, Martin Muranský, František Škvrnda, Peter Weisenbacher, Martin Krno, Milan Blaha, Peter Krakorník, Emil Polák, Ivan Haluška, herečka Mária Kráľovičová, redaktor Igor Jurečka) a nechýbali ani členovia a spolupracovníci DAV DVA, Eugen Mýtnik, Roman Michelko, Lukaš Perný, Igor Melicher, Juraj Janošovský a Ladislav Hohoš (krstný otec čerstvej Blahovej knihy), ktorého korešpondujúci príspevok si budete môcť prečítať v IV. čísle. Záznam vznikol v spolupráci OTV (Ján Bošanský) a DAV DVA.

 

/z inej perspektívy – video od Igora Jurečku/

A je tu ešte tretí záznam od Petra Keleho

Páčil sa Vám článok? Nezabudnite ho zdieľať na sociálnych sieťach, alebo preposlať mailom známym. Touto jednoduchou cestou nám pomôžete dostať hodnotné informácie k širšiemu počtu ľudí…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
10 thoughts on “VIDEO: Blaha uviedol do života Antiglobalistu, podporiť ho prišli aj neodavisti

 • 22. júna 2018 at 5:08
  Permalink

  Som rád že p. Milan Blaha je živý a zdravý.

  Škoda len že už verejne nevystupuje a nepublikuje.

  Rád by som ho videl a počul v RTVS.

  Reply
 • 22. júna 2018 at 18:04
  Permalink

  Ľuboš Bláha vo videu, hm, ten sa dá počúvať-hlava+srdce+jazyk. A ešte odvaha! Rodičia môžu byť hrdí a deti budú. To, čo hovorí, tomu porozumie i neintelektuál, má to logiku, šťavu, neunavuje…vyrástla nám nám na Slovensku osobnosť.

  Reply
  • 27. júna 2018 at 13:50
   Permalink

   Nebo ktorému môžem rozumieť
   Chcem nakresliť svet pre seba;
   Znižovanie, nenávisť, mám v úmysle
   Že moja hviezda svieti brilantne.

   &

   …Svety by som zničil navždy;
   Pretože sám nemôžem vytvoriť žiadny svet
   Pretože moje volanie si nevšimnú nikdy…

   &

   Vidíte tento meč?
   Princ temnoty
   Predal mi ho.

   &

   So Satanom uzavrel som dohodu
   Má kriedy a znamenia, berie čas pre mňa
   Hrám smrť vykračuje rýchlo a zadarmo.

   trocha poézie, autor nikto iný ako Karl Marx :P

   Reply
   • 28. júna 2018 at 9:33
    Permalink

    Myslím, teda som? Či len Som?

    Reply
   • 28. júna 2018 at 12:33
    Permalink

    „Som“, vítejte v diskusi.

    Patrně máte na mysli toto:
    https://www.databazeknih.cz/knihy/marx-a-satan-379100

    Ano, o těchto verších K. Marxe se ví, zdá se, že máte pravdu. Jenže, zamyslete se, ve kterém období tohle Marx napsal. Marx se narodil 5. května 1818, tedy na začátku metternichovského absolutismu (1815-1848), kdy pojmy jako sociální spravedlnost se nesměly vyslovit nahlas, protože se za ně krutě trestalo. Jinak řečeno, tyhle verše Marx napsal, pokud prameny nelžou, krátce po ukončení gymnázia, takže tehdy se osobnost mladého Marxe začínala sotva formovat, tedy, ve smyslu jeho budoucího filosofického, politického a ekonomického rozvoje osobnosti. Já se za tyhle verše na Marxe nezlobím, protože byl tehdy mlád, byl na prahu své cesty. A v mládí se plácne leccos, viďte pane kolego. )) O to více si to myslím, že není podstatné, jak člověk začne, ale jak skončí svou životní pouť na tomto světě. A jeho životní dílo Kapitál, vážený pane „Som“, se ctí završilo Marxovo směřování k Pravdě.

    Mnohem horší než ty Marxovy verše – je něco jiného. Když někdo začne dobře, jako třeba ruská Trojka soudruhů-pánů Gorbačov-Jelcin-Putin, za socialismu byste jim ani vlas nezkřivil, nakolik hezky a plamenně se stavěli ke svaté věci SSSR. Jenže pak se cosi děsivého stalo. Opravdový Satan vstoupil do jejich duší, aby završili tito darebáci v jeho jménu celosvětové dílo zkázy, kterou doslova v poslední okamžik zastavila socialistická Čína. Pochopil jste mě, pane „Som“? Věřím, že ano. )

    Reply
    • 28. júna 2018 at 12:47
     Permalink

     G. B. Shaw povedal: „Jediný rozumný človek na svete je môj krajčír. Berie si mieru po každý raz, keď k nemu prídem, iní ľudia majú starú mieru a myslia si, že sa na mňa bude hodiť stále.“

     Reply
 • 22. júna 2018 at 19:25
  Permalink

  Vystoupení Dr. L. Blahy k jeho nové knize hodnotím vysoko. Avšak i ostatní vystoupení autorových kolegů, včetně diskutérů, se mi líbila. Dokonce i názor, že L. Blaha nahrazuje zesnulého Egona Bondyho, jehož vystoupení kdysi zdobila přílohu Haló novin pod názvem Obrys-Kmen. Nicméně, poněkud mě zarazila zesměšňující reakce některých přítomných v souvislosti s příspěvkem Kristíny Kováčové v návaznosti na problematiku zvanou chemtrails. Poněvadž jsem se dost věnoval této problematice v letech 2008-2010 na jednom z českých webů, včetně diskuse na ruském webu, vím, o čem je řeč.

  Docela mě zaujala tato diskuse po završení celého programu uvedení Blahovy knihy:

  1) https://www.youtube.com/watch?v=2Zc_Sc7cQfM
  2) https://www.youtube.com/watch?v=VwAmvADA06g

  P.S.
  Jedná se o více než vážné téma, se kterým se obrátili někteří odborníci dokonce na předsedu KSČM Dr. V. Filipa. Byl totiž jediným českým politikem, který neodmítl diskusi na toto závažné téma. Upozorňuji, že problematika voj. působení na počasí není nesmysl. Mohu uvést tento odkaz, abychom si porozuměli:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/201801166603725-haarp-amerika-rusko-sovetsky-svaz-ovlivnovani-pocasi-globalni-oteplovani/

  Reply
 • 22. júna 2018 at 21:54
  Permalink

  Tiež nerozumiem tomu, čo bolo na príspevku Kristíny Kováčovej smiešne. A vôbec, ja nemám rada ľudí, ktorí za z iných vysmievajú.

  Reply
 • Pingback: Ľuboš Blaha pre TV DAV: "Západná ľavica vytlačila kolektívne identity, a preto stráca voličov. Alternatívou je ľavicový antiglobalizmus" - DAV DVA - kultúrno-politický magazín

 • 9. decembra 2018 at 21:48
  Permalink

  Ako to ten národný socialista povedal?
  „Lenin môže byť veľkou inšpiráciou“
  Tak tak. Aj Černák môže byť inšpiráciou. Vrahovia sú vlastne inšpiratívni, čo sme už za čias socializmu zažili.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *