VIDEO: Roman Michelko o diskriminácii strednej a východnej Európy v Európskom parlamente

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ukázalo sa, že V4 dokázala zablokovať Fransa Timmermansa, ale nedokázala presadiť svojich kandidátov. Výsledky: vedenie Európskej únie je genderovo vyvážené. To je naj kritérium.  Aj preto sa stala Ursula von der Leyenová šéfkou Európskej komisie. Veľmoc Nemecko má aj najprestížnejší post v Európe, šéf Európskej rady po Donaldovi Tuskovi prichádza  bývalý belgický premiér Charles Michel,  vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú politiku, sa stal bývalý španielsky minister zahraničných  vecí Josep Borrell a Šéfka ECB sa stane francúzska Christine Lagardová a predsedom EP sa stal druhý Talian po sebe Antonio Tajani strieda David Maria Sassoli. Takže vedenie Európskej únie si rozdelilo, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Belgicko a Španielsko. Okrem Belgicka všetko veľké škody.  Zdá sa, že by Maroš Šefčovič  mohol obdržať post podpredsedu EK s portfóliom digitálnej ekonomiky.  Znesie to maturantka Lucia Ďuriš Nicholsonová, alebo sa trápne pokúsi zastaviť ho na hiringu v europarlamente? Dvojité metre a ničím neodvodnený pocit nadradenosti medzi Západnou a strednou a východnou Európou stále pretrváva. Šikanovali nás pri vstupe do eurozóny, šikanovali nás pri vstupe do Schengenu. Dvojité metre sú dnes v Európskej únii štandardom. Dokedy to bude trvať, dokedy budeme  Európania druhej kategórie? Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393, alebo pomocou služby Patreon: https://www.patreon.com/romanmichelko Nezabudnite navštíviť moju facebook stránku a web stránku Veci Verejné: https://www.facebook.com/veciverejne….https://veci-verejne.sk/

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *