VIDEOBLOG: Martin Daňo dostane posledný poslanecký podpis od Ľuboša Blahu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Poslanec Ľuboš Blaha, filozof, politológ, prehlásil, že podporí svojim podpisom kandidatúru investigatívneho novinára Martina Daňa za prezidenta SR. Reaguje tak na hystériu liberálnych médií, ktoré spustili proti Daňovi frontálny útok. Aj keď ho Blaha nebude voliť, dáva mu šancu uchádzať sa o post prezidenta. Daňo totiž spustil experiment, ktorého výsledkom bude odpoveď, či sú poslanci NRSR ochotní podporiť nezávislého kandidáta, ktorý nemá žiadnu finančnú podporu od oligarchov a korporácií. Postupne oslovoval poslancov, no podpísali mu iba členovia strán Smer a Sme rodina. Ostatní poslanci, vrátane strany, ktorej názov deklaruje podporu obyčajných ľudí, Daňa ignorovali.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


18 thoughts on “VIDEOBLOG: Martin Daňo dostane posledný poslanecký podpis od Ľuboša Blahu

 • 23. januára 2019 at 16:42
  Permalink

  … toto zamestnáva „ľavicu“, namiesto hľadania a postavenia ľavicového uchádzača ?…

  Bravó !

  Reply
  • 23. januára 2019 at 22:53
   Permalink

   Ak musíte uchádzača na prezidenta „hľadať“ to už samo o sebe svedčí o veľmi hlbokej kríze. A ak ho ešte aj ku tomu musíte „postaviť“ lebo sám by asi padol… tak už si radšej pozrite to video.
   Robíme to čo môžeme s tým čo máme. A na poli informačnej vojny nenájdete z ľavicového spektra nič čo by sa mohlo projektu DAV DVA ani len vyrovnať.
   Post Scriptum: Diskreditácia liberálov, to jesť miestneho US Client ansámblu naberá na otáčkach, je momentálne v našom najvlastnejšom záujme to podporovať. Ale bez toho aby sme hnali ľudákom vodu na mlyn. Takže Blaha po prvé, po druhé… po dvadsiate. Len tak ďalej.

   Reply
   • 23. januára 2019 at 23:32
    Permalink

    Lenže v deň volieb budem chcieť odovzdať svoj hlas – a budem mať komu ?

    A ty – už vieš komu ?

    Reply
    • 24. januára 2019 at 13:32
     Permalink

     Odkedy sa voľby a mobilizácia toho cca 1% voličov čo je náš reálny voličský potenciál stali pre nás tak obrovskou prioritou ? Veď sme už toľkokrát predsa písali a hovorili o tom aký je súčasný volebný systém jeden obrovský podvod na pracujúcich a zrazu nás mrzí že sa tohto podvodu nezúčastníme ? To máme naozaj tých peňazí na rozdávanie a nevieme ich lepšie minúť ? Veď mesiac po voľbách si už nikto na nášho kandidáta ani len nespomenie. Taká je dnes bohužiaľ realita…

     Reply
     • 24. januára 2019 at 15:07
      Permalink

      Trochu by som oponoval.

      Na jednej strane samozrejme, že voľby v kapitalistickej spoločnosti budú odrážať hlavne záujmy kapitálu a on bude nimi manipulovať podľa svojich potrieb.

      Na druhej strane ale tento post-klasický socializovaný, globalizovaný kapitalizmus musí reflektovať a on ako živelný systém to živelnej aj reflektuje, zmeny sociálno-ekonomickej základne civilizácie. Preto prevzal prvky socializmu a prvky globalizácie. Tieto zmeny sa prejavujú v existencii a posunoch tzv. občianskej spoločnosti.
      Prejavuje sa to často rozporom medzi výsledkom volieb a záujmami kapitálu – napr. vo Venezuele, Sýrii, na Slovensku, ale trochu aj v USA.

      Volebné výsledky komunistických strán boli horšie, ako predvolebné prieskumy, ktoré KSS priraďovali aj vyše 3 percent. Teda sa tu treba pozrieť kriticky aj na samotné pôsobenie KS.

      Ak ľavica nemá získať moc vo voľbách, potom iba ak cez postupné ovládnutie miestnej moci, ap. KS túto rovinu ale takmer ignorujú, orientujú sa iba na získanie štátnej moci. Takže tu nie je vyjasnená ani základná stratégia.

   • 24. januára 2019 at 8:06
    Permalink

    presne tak Braňo,

    škoda, že väčšina ľudi nechápe situácii a proti komu sa treba teraz hlavne sústrediť…

    Reply
    • 24. januára 2019 at 9:23
     Permalink

     Nenávisť nie je sústreďovanie, ale rozptyľovanie sa.

     Ľavica by mala pracovať na programe, na tom aby ju bolo „viac vidieť“, teda na predstavovaní tohto programu ľuďom, a na „vypĺňaní“ politického priestoru kam patrí – to znamená na dôslednom stavaní svojich uchádzačov do volieb. Teda ak to chceš konkrétne – politická ľavica mala hľadať, osloviť, a ponúknuť ľavicovému voličstvu svojho prezidentského uchádzača a nie vybíjať sa v internetových prestrelkách s pravičákmi.

     Mimochodom Dávid – koho budeš voliť ty za prezidenta ?

     Reply
     • 24. januára 2019 at 15:17
      Permalink

      Súhlasím s Martinom. Skutočne je toto rozptyľovanie, ja osobne to presne tak cítim. Začne sa pracovať, diskutovať na nejakej téme (aj v priestore DAVDVA, ale aj všeobecne v ľavicovom prostredí) a hneď do toho vtrhnú so svojimi osobnými bitkami zo dvaja ľavicoví kohúti. Ja z toho mám pocit takej roztratenosti ľavice, namiesto toho, aby jednu tému dotiahla do konca a prijali sa aj nejaké konkrétne závery, návrhy, tak zrazu je tu načatých 30 tém. Médiá dnes radi podávajú informácie ľuďom vo forme krátkych, povrchných, ale farebne vyčačkaných šotov, čím im z mysle vytesňujú dôležité témy.

      Samozrejme, že sú témy potom vedené veľmi povrchne. Takto sa nedá vytvoriť žiaden zmysluplný, akceptovaný ľavicový program.

      Na druhej strane som zástancom rozmanitosti, plurality ľavicových síl, činnosti a teda aj tém. Preto je nutné premýšľať, prediskutovať, ako zvládnuť tieto dve protirečivé pohyby, ako ísť do hĺbky ale aj šírky tém. Možno k tomu využiť práve to delenie ľavice, aby sa každá ľavicová sila hlbšie venovala niektorým témam, ktoré sú jej vlastné.

 • 24. januára 2019 at 17:52
  Permalink

  Som rád, že po tom teátri s pani Dibákovou a tým patovým poslancom je Daňo v hre.
  Má moje sympatie, rieši konkrétne problémy a má energiu.
  Ak by sa stal prezidentom, odporúčam nejaké relaxačné cvičenia, nebude
  to mať ľahké.

  Reply
  • 25. januára 2019 at 21:14
   Permalink

   Norbert.
   Drzý sprostý a primitívny človek ktorý nemá ani potuchy čo novinárčina je Vám je sympatický? Vy ste asi trochu mimo.
   Myslím že slušný človek by sa pani Dibákovej ospravedlnil a nie ju sústavne sprosto urážal.

   Reply
 • 24. januára 2019 at 18:05
  Permalink

  Blahove gesto je pekné, ale to nemení nič na veci, že ľavica nemá nejakého kandidáta, na ktorom by sa zhodla, aspoň z tých, čo už splnili podmienky.
  Veľkú hlavu by som si z toho nerobil najmä preto, ako už vyššie diskutujúci povedali, ľavica môže navrhovať kandidátov až potom, keď bude mať jasný program toho, čo vlastne konkrétne chce. Lebo len potom môžu kandidáti obhajovať svoju kandidatúru.
  Na poli revolučnej ľavice, (tento výraz používam preto, aby som jasne odlíšil ľavicových utopistov, ktorí chcú ísť cestou soc. demokracie, ktorá doteraz k žiadnej spravodlivej spoločnosti nikde nedospela a ktorí fakticky majú k dispozícii stranu Smer alebo aj jej nové verzie) teda tej ľavice, ktorá požaduje kvalitatívnu premenu buržoáznej spoločnosti, však žiadny spoločný program nevidím.
  Jediné programy, ktoré tu sú, sú programy Vzdoru a KSS, ktoré sa však v širšej revolučnej ľavici nijako systematicky neposudzujú, nekomentujú a nediskutujú, hoci neviem prečo. Ale pokiaľ nie je jasné, prečo programy uvedených strán nejaká časť revolučnej ľavice neakceptuje, potiaľ nie je vôbec jasné, čo revolučná ľavica, ktorá nie je ani vo Vzdore a ani v KSS vlastne chce a ako to chce dosiahnuť. Tak že, vytvárať nejaký vlastný program predpokladá zaujať jasné stanovisko k programom uvedených subjektov a potom sa snažiť formovať vlastnú politickú stranu s vlastným programom.

  Reply
  • 24. januára 2019 at 18:39
   Permalink

   Vladimír, taký rozbor programu KSS by bol rozhodne na DAV2 žiadúci. Iste vieš, že cieľom DAV2 je poskytnúť priestor od sociálnej demokracie Smeru až ku KSS. KSS má otvorené dvere a aj príležitosť posielať svoje články, takže budem veľmi rád ak sa tu niečo objaví…

   Reply
  • 24. januára 2019 at 18:41
   Permalink

   Čo sa týka programu, úlohou DAV DVA zatiaľ nie je vytvárať nejaký revolučný program. Už tu také pokusy boli a dopadlo to zle. Našou úlohou je hlavne tvoriť to, čo na Slovensku chýba. Relevantné ľavicové/ľudové médium, kde bude priestor na diskusie. A samozrejme podporovať tie opatrenie, ktoré smerujú k naplneniu sociálne spravodlivej spoločnosti od Blahu až po KSS.

   Reply
  • 25. januára 2019 at 21:20
   Permalink

   Pán Manda.
   Blahove gesto je gestom primitíva.
   Voľba prezidenta nie je tombola na zábave.
   Preto by bolo rozumné svoj hlas vážiť a zvážiť. Tento človek by mal byť prezidentom? Niečo ako dôstojnosť prezidentského úradu Vám nič nehovorí? To súdruh Blaha myslí naozaj vážne?
   No Daňo je taký ako je, ale že súdruh Blaha robí zo seba cirkusanta je vzhľadom k funkcii poslanca jednoducho nedôstojné a hlúpe.

   Reply
 • 24. januára 2019 at 18:48
  Permalink

  A ešte jedna poznámka. Veľmi dôležitá. Kým mainstreamové médiá a marketingová agentúry budú mať takú moc, že zdiskreditujú každú dobrú myšlienku, môžeme mať aj ten najlepší program na svete. Najskôr treba zlomiť moc médií, ktoré nás dlhodobo diskreditujú, cenzurujú, ignorujú ba dokonca mnohých aj existenčne ohrozujú.

  Reply
  • 24. januára 2019 at 20:18
   Permalink

   Moc médií nezlomíš, pretože sú a budú silnejšie. S tým sa nauč v kapitalizme žiť.

   Ľavica sa má sústrediť na „vnútorné problémy“ a riešiť svoje veci. Vo všeobecnosti navrhujem, aby sa ľavica zamerala na kvalitu, jednak programu a jednak ľudí prilepených k tomuto programu. Táto kvalita vyváži prevahu pravice kapitalizmu, pokiaľ sa kapitalizmus nepremení na nejakú totalitu. Postavme ľavicovú morálku voči pravicovej amorálnosti.

   Ktosi tu písal niečo o programe v takom zmysle, akoby KSS a V-SP tento program nemali. Ale oni ho majú, môžeme o ňom začať besedovať, navrhovať úpravy, zmeny, doplnky – a vyzvať k tomu aj ľudí z prostredia strán – aspoň V-SP by mohol byť otvorenejší, keďže pred voľbami sami vyzívali voličov a priateľov k programovým návrhom.

   No a čo sa týka k vzťahu ľavica-tlač, do nemoty budem opakovať, že je potrebné aby sme sa začali dožadovať svojej prítomnosti v štátnych zdrojoch a oprieť túto požiadavku o ústavu, zákony, štatúty RTVS a pod. Dnes som takmer odpadol, keď som počul v SR Vitkoviča… Nie je možné, aby sa v štátnom spravodajstve vystupovali ako mienkotvorní odborníci IBA anarchokapitalisti presadzujúci bordelkapitalizmus ( INESS ), alebo rôzni vojnoví štváči ( Globsec ) a podobne.

   To že ľavica nemá svojho prezidentského uchádzača nie je zlyhanie intelektuálnej ľavice ani ľavicového voličstva ale politickej ľavice. Pokiaľ nenašli uchádzača z radov strán, mali osloviť ľavicovú inteligenciu – trebárs aj s prostredia DAV-u – každopádne strany mali byť iniciátormi „hľadania“ nášho prezidenta. Poslednou možnosťou malo byť uchádzanie sa jedného z predsedov strán, ktorý takúto situáciu mal zobrať ako „stranícku úlohu“.

   Obávam sa, že politická ľavica bude zase len politicky prostituovať, a robiť politickú šmelinu na podporu jedného z NEĽAVICOVÝCH uchádzačov. Tak čo chce ľavica vlastne robiť, keď ani nezabojuje o to, aby sa verejnosti ukázala, že je tu a že má pre ňu ponuku.

   Reply
 • 24. januára 2019 at 18:53
  Permalink

  Je možné že som sa nešikovne vyjadril. Ak som hovoril o vytváraní revolučného ľavicového programu, tak som nemal na mysli premenu DAVu na nejakú stranu, to by jednak nebolo možné a jednak by to bola aj škoda, lebo zatiaľ DAV dáva priestor rôznym ľavicovým orientáciám a to je dobre. Ale ak sa niektorí diskutujúci vyjadrujú, k možnosti vlastných kandidátov, k vlastnému programu, tak možno som im zle porozumel, ale bez vyjadrenia vlastnej politickej pozície atď. to bude vždy len o tom, kandidáta ktorého strany podporíme.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *