Vyberáme z Facebooku: Hrdlička, Suleiman, Albert, Valovičová, Doubek, Janík, Melicher, Jánošík, Ondriaš, Manda a ďalší komentujú aktuálnu situáciu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Jozef Hrdlička: PONÚKAM VÁM STANOVISKO KSS K AKTUÁLNYM UDALOSTIAM.

Vážení spoluobčania,
témou číslo jedna je aktuálne hrozba nebezpečnej nákazy koronavírusu. Nepochybne ide o vážne zdravotné a dokonca život ohrozujúce riziko, ktoré by nikto z nás nemal zľahčovať. Je veľmi dôležité aby sme boli disciplinovaní a aby sme v maximálnej možnej miere dodržiavali všetky zákazy, príkazy či odporúčania kompetentných orgánov. Situácia, v ktorej sa ocitáme, je náročná, no sme presvedčení, že zvládnuteľná. Je to situácia, ktorá odokrýva funkčnosť, či nefunkčnosť spoločensko-politického systému – kapitalizmu a zároveň poukazuje na limity štátu zbaveného zásadných ekonomických funkcií a možnosti riešiť aktuálne krízové momenty. Súčasná situácia zároveň odokrýva schopnosti a morálne vlastnosti jednotlivých politických špičiek.

Rovnako tak odokrýva podstatu politiky Európskych štruktúr, ako aj ich záujem a schopnosť chrániť zdravie a bezpečnosť ľudí. Život a zdravie človeka vnímame ako najväčšiu hodnotu pre ktorej záchranu a ochranu je potrebné urobiť a obetovať všetko čo sa dá. Odmietame prístupy ktoré v takejto situácií uprednostňujú ochranu ekonomických záujmov ekonomických elít a politikov im slúžiacich.

V tejto napätej atmosfére a v čase, keď naša pozornosť je takmer výlučne orientovaná na pandémiu koronavírusu musíme poukázať aj na niektoré ďalšie aktuálne udalosti v rovine medzinárodnej politiky a svetovej bezpečnosti ktoré prebiehajú. Našej občianskej pozornosti v prevažnej miere uniká aj skutočnosť, že v tomto období dochádza v siedmich krajinách Európy k vyloďovaniu početných amerických vojenských jednotiek a vojenskej techniky, za účelom príprav veľkého vojenského cvičenia NATO Deffender 2020 v blízkosti Ruských hraníc. Pôvodne sa tohto provokačného cvičenia malo zúčastniť okolo 20 000 amerických vojakov, no tento počet bude zrejme v značnej miere obmedzený kvôli nákaze. Pôvodne podľa plánov USA a NATO malo ísť o najväčšie cvičenie NATO za uplynulých 20 rokov, s celkovým počtom 37 000 príslušníkov armád 18-tich krajín, vrátane Slovenska. Bez ohľadu na to, či a v akej sile sa uvedené vojenské cvičenie uskutoční, alebo nie, Komunistická strana Slovenska ho považuje za jednoznačnú provokáciu voči Ruskej federácii a zbytočné gradovanie napätia v medzinárodných vzťahoch. Komunistická strana Slovenska odmieta označovanie Ruskej federácie za agresora a za bezpečnostnú hrozbu. Naopak, správanie USA a jeho spojencov v NATO vykazuje všetky znaky arogantnej agresie, provokácie a približuje Európu a celý svet k hrozbe veľkého vojenského konfliktu. Navyše, konanie rozsiahleho vojenského cvičenia, keď je svet atakovaný pandémiou koronavírusu, nemožno považovať za nič iné ako bezohľadný hazard s ľudským zdravím a životom. Je to dôkaz toho, že USA a ich spojenci sa za žiadnych okolností nevzdajú svojich geopolitických plánov.

Pod pláštikom nebezpečnej pandémie je Európa taktiež atakovaná množstvom imigrantov (3,5 milióna) smerujúcich z Turecka do Európy. Grécko, ktoré je touto vlnou migrantov ohrozované sa úporne snaží brániť svoje hranice. Situáciu v tejto oblasti možno smelo označiť za vojnovú. Komunistická strana Slovenka poukazuje na fakt, že uvedený počet migrantov v prípade vniknutia do Európy môže spôsobiť humanitárnu katastrofu veľkých rozmerov.

Chceme znovu pripomenúť a zdôrazniť, že pripravované vojenské a vojensko-politické opatrenia USA a ich spojencov, podobne ako deformovaná imigračná politika niektorých štátov sú výsledkom myslenia a konania vlád, ktoré boli a sú formované skupinami oligarchov a najbohatších ľudí, ktorí sledujú len a len svoje vlastné záujmy. Tak ako to bolo vždy v histórii. Kvôli zvyšovaniu svojich ziskov, rozširovaniu svojho vplyvu a upevňovaniu moci sú ochotní obetovať nielen pokoj, mier a istoty ľudí, ale aj ich životy a zdravie. Sami spoliehajú na to, že vďaka svojim peniazom a moci oni ostanú ochránení vo všetkých kritických situáciách.
Vzhľadom na uvedené KSS vyzýva občanov Slovenskej republiky k uvedomeniu si vážnych krízových momentov, ktorým aktuálne Európa i Slovensko čelí. I táto situácia nám dáva dôvod hlbšie sa zamyslieť nad tým, kto ovplyvňuje vývoj vo svete i u nás daným smerom, ale aj nad tým, či sme s takýmto vývojom spokojní.

Komunistická strana Slovenska
V Bratislave 16. marca 2020

Jalal Suleiman: ZLYHÁVA KAPITALISTICKÝ ZDRAVOTNÝ SYSTÉM, GRATULUJEM ČÍNSKEMU ZDRAVOTNÍCTVU

“Sme vlny z toho istého mora, listy z toho istého stromu, kvety z tej istej záhrady.“

Som doma podľa pokynov a odporúčania našich vládcov a expertov. Netajím sa tým, že sa mi to nepáči, ale je nevyhnutné podriadiť sa. Rozhodne, je to v našom zaujme. Svoj hnev zmierňujem tým, že preklínam Slovenský kapitalistický zdravotnícky systém a aj ten svetový. Robte to aj vy, priatelia. Ak nechcete preklínať, tak aspoň zostaňte doma.

Gratulujem úžasnému komunistickému zdravotníctvu v Číne a to najmä za ich posledné úspechy v boji proti COVIDu-19. Táto fotografia patrí čínskemu lekárovi Jiang Winyang, ktorý leží na prázdnej posteli v provincii Hubei, kde začala epidémia. V deň, keď bola fotografia nasnímaná, prepúšťali domov posledných 49 pacientov. Deň na to bola uzatvorená aj táto dočasná nemocnica. Takmer všetky dočasné nemocnice, ktoré boli zriadené v Číne za zázračne krátky čas, už sú zatvorené. Úmrtnosť v dôsledku nákazy týmto vírusom zatiaľ je v Taliansku 8% z celkového počtu nakazených. Chcú nám nahovoriť, že mentalita všetkých obyvateľov Talianska je príčinou zlyhania systému v ich štáte. Zavádzajú! Podstata takéhoto zlyhania je v samotnom systéme, priatelia! Systém postavený na zisku a chamtivosti nemôže pomôcť všetkým! Dnes Čína začal pomáhať ostatným štátom. Včera do Talianska dorazila početná skupina lekárov s humanitárnou pomocou. Zaujímavé sú nadpisy na jednotlivých balíkoch pomoci.

V komunistickej Číne použili aj drony v zaujme bežných ľudí a životných istôt činských občanov. Neovládam čínštinu, ale titulky v arabčine zdokumentuju skutočnosť, že Číňania to mali cely čas pod kontrolou.
“Tetka s červenou kabelkou. Toto je lietadielko národnej bezpečnosti. Prosíme vás aby ste použili ochranné rúško. Použité ho prosím!”…..” Vy dvaja tam v čiernych bundách, čo tu vonku vyvádzate bez ochranných prvkov? Toto je lietadielko národnej bezpečnosti., zahoďte cigarety a okamžite si nasate ochranné ruška!…ďakujeme!”.

Michal Albert: TERAZ SA UKÁŽE, ČO KAPITALIZMUS DOKÁŽE A ČO NIE

LEN TVRDOSŤOU VOČI SEBE SAMÝM TO PORAZÍME

EPIDEMIOLÓG VARUJE EURÓPANOV PRED MALOU RAZANCIOU. KORONAVÍRUS SA PODARÍ ZASTAVIŤ LEN AK SA UROBIA RAZANTNÉ OPATRENIA AKO V ČÍNE.

Všetci rozprávajú o rozume, dnes je moderné to slovo rozum, ale sami rozum nemajú… Keby bol hurikán sedia doma na riti a nikam sa nepohnú. Aj keď je sprostý dážď tak von mnohí nejdú aby nezmokli. A teraz idú… A nepozrú si, že Taliani čo to podcenili sú v prdeli, kým jediná dokázala vyhrať komunistická Čína, a to vďaka tvrdým opatreniam, povolenie ísť von len v rozmedzí 2 hodín a prísnosti voči sebe samým. Kurnik seďte doma a sledujte telku a nechoďte po vonku!

Žiaľ, dnešný kapitalistický režim zaujíma len zisk a nič viac. A zdravotné poisťovne si odlievajú zisk svojim matkám do zahraničia, čo je tiež totálne nehumánne. To je proste môj názor a nevezme mi ho nik. Zdravotné poisťovne nesmú tvoriť zisk, preto ich má mať v rukách štát. Ani pouličné lampy netvoria finančný zisk a ani to nie je ich úloha. Pouličné lampy musia byť finančne stratové, nie je možné, aby boli ziskové. Ale kapitalisti pomaly zavedú režim, kde sa lampa zasvieti len tomu, kto pri vstupe na ulici vhodí do automatu mincu.

Keď je v lete búrka a silno prší. Ľudia sedia doma. Bo nechcú zmoknúť. A nik nehovorí o panike. Proste sedia doma. Tak prečo dnes všetci mudrujú o panike?

Soňa Valovičová: EÚ ZLYHÁVA

EÚ ako umelý kapitalistický zlepenec v čase pandémie ukázala svoju NEFUNKČNOSŤ, NEĽUDSKOSŤ, ZBYTOČNOSŤ.

Veľká vďaka nášmu premiérovi, buďme radi, že ho ešte máme. Matovič okrem tradičného krikľúnstva neurobil NIČ!

Roman Michelko: MATOVIČOVE ÚTOKY

Absurdný útok na premiéra Petra Pellegriniho a aby toho nebolo málo, pridal sa aj Richard Sulík. Jeho snaha zabrániť Zornici podpísať kontrakt s vládou na dodávku rúšok takmer nemá vysvetlenie. Ak by sa to stalo pred voľbami, SaS je mimo parlamentu. Finiš vyjednávaní o novej vláde okorenil Matovičov tweet a Sulíkova tlačovka. Nakoniec bolo aj tak všetko inak.

Pozri: Politológ Roman Michelko komentuje aktuálnu situáciu

Pavol Janík: NEZODPOVEDNÁ ZMENA

Sklon zbavovať sa zodpovednosti je najmä v súčasnej situácii veľmi nebezpečný. Voliči rozdali karty v limitovanom rámci straníckej ponuky, čím vedome alebo nevedome odovzdali moc do rúk ľudí, ktorí sa lepšie cítia, keď môžu moc kritizovať, ako ju vykonávať v prospech občanov.

Pozri: Pavol Janík: Vyhrala nezodpovedná zmena

Michael Doubek: PROSPEŠNOSŤ KARANTÉNY

Budeme mít čas uspořádat své myšlenky. Jak pěkně napsal Štefan Švec v Salonu 12. 3. 2020: …dost možná si poprvé v životě uvědomíme, že nás ve skutečnosti nikdo nepotřebuje. Že naše zaměstnání existuje jen proto, abychom se měli čím zabavit… Po tomto zjištění se budeme dívat jinak sami na sebe a nebudeme přeceňovat vlastní důležitost. Zjistíme, kolik věcí děláme zbytečně a co vše nepotřebujeme.

Ukáže se, kdo na současné situaci chce zbohatnout či vytřískat politický kapitál. Nemyslím si, že je čas poukazovat na to, že ten a onen cosi zanedbal. Je čas ukázat, jak já sám napomůžu, aby byla zjednána náprava. 

Pozri: Lekár Michal Doubek: Prospěšnost karantény

Igor Melicher: O BUDÚCOM MINISTROVI ZDRAVOTNÍCTVA, KNIŽNÉ TYPY

Budúci minister zdravotníctva Matovičovej vlády Marek Krajči sa pre médiá vyjadril, že nosenie rúšok má rovnaký účinok ako očkovanie. A ja sa nestačím diviť, ako môže takúto absurditu vyhlásiť človek, ktorý má rozhodovať o zdraví občanov Slovenska..

Doslova vyhlásil toto: „Ak by sme všetci mali rúška, malo by to rovnaký efekt, akoby sme boli proti vírusu zaočkovaní.“

Budúci minister zdravotníctva(!) teda dáva na jednu úroveň očkovanie, v ktorom človek dostane do tela základné informácie o víruse, aby si telo mohlo vytvoriť imunitu a vírusom sa nenakazilo, s kusom látky, ktorú si dávajú ľudia na ústa bez žiadnej vnútornej ochrany.

Treba uviesť na pravú mieru, že aj keď sú dnes rúška potrebné, nie každý človek má rúško, ktoré ho nazoaj ochráni. Niekto nosí cez ústa textilnú látku, iný servítku, niekto priemyselné, ochranné rúško pred prachom. Vírus má svoju veľkosť a nie každé rúško dokáže človeka dostatočne ochrániť.

Postavenie očkovania a rúška na jednu úroveň považujem u budúceho ministra zdravotníctva za ťažký kix, ktorý nie je pre jeho budúcu, vysokú pozíciu prijateľný. Takéto reči môžu viesť bežní ľudia, laici na internetových, diskusných fórach. Tam sa to dá pochopiť, oni nebudú viesť v dnešných dňoch kľúčový rezort. Ale nedá sa to pochopiť u budúceho ministra zdravotníctva, ktorý by mal v oblasti všeobecného zdravia uvádzať len fakty a nie svoje pocity.?

KNIŽNÉ TIPY NA DOMÁCU IZOLÁCIU.

Málokto dnes chodí von, ak to nie je nevyhnutné. Veľa ľudí má home Office a mnohí zostávajú izolovaní doma. Aj keď je to nepríjemné, je to na druhej strane aspoň dobrý čas na čítanie.

Priatelia, čo odporúčate čítať počas týchto ťažkých dni? Napíšte do komentára nech môžeme podebatovať o knihách, ktoré čítame a odporučiť aj ďalším priateľom. :)

Moje odporúčania?

– Dan Brown všetky knihy.
– John Grisham všetky knihy (najviac sa mi páči kniha Firma)
– Stopárov sprievodca po galaxii
– Marcus Aurelius – Myšlienky k sebe
– Hlava XXII
– Ľuboš Blaha – Spať k Marxovi?! a Antiglobalista
– Ladislav Mňačko – Ako chutí moc
– Aristoteles – Politika
– Karl Marx – Kapitál (časť o nadhodnote)
– George Orwel – 1984, Zvieracia farma
– Isaac Asimov – Nadácia.

Ľubo Jánošík: ÚCTA PRACUJÚCIM

Priatelia na chvíľu sa obzriem a poukážem na mojich dnešných hrdinov, ktorí Nemohli zostať sedieť doma, ako väčšina národa a nastúpili do práce aby zachovali pulz a zdravie spoločnosti. Okrem záchranných, bezpečnostných zložiek dnes do práce nastúpili aj zamestnanci s prívlastkom Hrdinovia, ktorí nás obsluhovali za pultami pokladní pekárni, čerpacích staníc a predajní s potravinami. To sú dnes moji hrdinovia o ktorých sa toľko nepíše, ale zaslúžia si rovnakú pozornosť ako zdravotníci, policajti, záchranári. Dámy máte môj rešpekt a úctu. Ďakujem Vám za úsmev v pekárni, na čerpacej stanici a v obchode. 

Ulice prázdne, ľudia spia, všetko je tak ako sis prial…
stačí už v kľude pracovať. Naposledy sa pýtam
a to len pre Vaše bezpečie, nemal bys radšej poslať niekoho
at se radšej presvedčí jestli sú BEZ ĽUDÍ ULICE I KÚTY
jestli sú zavreté HOSPODY.

Lukáš Perný: NÚDZOVÝ STAV
A LIMITY VOĽNÉHO TRHU

Ústavný zákon č. 227/2002 Z. z., č. 5 Ústavy SR – Núdzový stav

V núdzovom stave je štát povinný zabezpečiť bezpečnosť a to aj za cenu obmedzenia nedotknuteľnosti osoby a jej súkromia evakuáciou na určené miesto, štát môže uložiť pracovnú povinnosť, obmedziť výkon vlastníckeho práva, obmedziť slobodu pohybu a pobytu či zabezpečiť vstup do vysielania rozhlasu a televízie spojený s výzvami a informáciami pre obyvateľstvo.

Núdzový stav dáva za pravdu všetkým teóriám, ktoré spochybňujú minimálny štát, neobmedzenú slobodu trhu a predovšetkým ideu nezasahovania štátu do negatívnej slobody. Práve v čase núdzového stavu je záujmom štátu verejné blaho a bezpečnosť obyvateľov, ba dokonca štát získava právomoc nad súkromným sektorom. Biznis, generovanie zisku, súkromné podnikanie ide bokom – záujmom štátu je konečne občan, nie zisk. Nenávidenú štátnu reglementáciu prijímajú z hľadiska vlastnej sebazáchovy všetci, pretože sa boja predovšetkým o vlastný život, ktorý stojí hodnotovo nad generovaním zisku. V Rakúsku sa dokonca hovorí už o možnosti znárodňovania, ako dnes poznamenal moderátor RTVS.

Núdzový stav dokazuje, že tzv. neobmedzená sloboda trhu a neobmedzené vlastnícke právo je v krízových situáciách absolútne spochybniteľné, filozoficky, politologicky aj ekonomicky. Nastupuje krízový sociálny-komunitárny utilitarizmus pre ktorý je prioritou bezpečnosť komunity (obce, mesta, štátu, národa), pretože liberalizmus a libertarianizmus nedokážu krízové situácie ideologicky podchytiť.

Suma summarum: krízy a núdzové situácie dávajú za pravdu etatistom a popierajú teórie, ktoré považujú za dogmu tzv. minimálny štát alebo absolútnu slobodu trhu a vlastníctva. Teraz si predstavte katastrofu masových rozmerov – pomohla by v takomto stave liberálna predstava spoločnosti? Fatálnu krízu je možné prekonať iba prostredníctvom riadenej a plánovanej spoločnosti. Sociálna utópia alebo smrť. Možno ľudstvo bude voliť iba medzi týmito dvomi možnosťami.

Nuž páni filozofi liberalizmu a libertarianizmu: Berlin, Nozick, Misses, Hayek, Randová, čo by ste povedali teraz?

Vladimír Manda: AMERICKÉ ZDRAVOTNÍCTVO A EÚ V KRÍZE ZLYHÁVA

Výroky, ktoré snáď ani nepotrebujú komentár – Dr. Anthony S. Fauci, riaditeľ amerického Národného inštitútu pre alergie a infekčné choroby okrem iného upozorňuje nato, že Amerika nemá verejný zdravotný systém pre potreby celej spoločnosti, ale len súkromný, starajúci sa o zdravie niektorých indivíduí. Na strane druhej má však FED, ktorý veľmi starostlivo dbá o „zdravie“ finančného trhu ako celku, keď len minulý týždeň poskytol bankám 1,5 bilióna dolárov a nikto ani okom nemihol. Pre verejný zdravotný systém, také peniaze nie sú k dispozícii.

Realita EÚ- Taliansko žiadalo EÚ aktivovať mechanizmus civilnej ochrany, aby získala medicínske potreby. Bohužiaľ, ani jedna krajina EÚ na výzvu Komisie nereagovala. „Italy has already asked to activate the European Union Mechanism of Civil Protection for the supply of medical equipment for individual protection,“ Massari added. „But, unfortunately, not a single EU country responded to the Commission’s call. Only China responded bilaterally. Certainly, this is not a good sign of European solidarity.“

Keď sa informácia o tom, že do Číny zavliekli koronovírus americkí vojaci, ktorí sa tam zúčastnili športových hier, objavila prvý krát, nebola síce úplne vylúčená, ale nejavila sa pravdepodobná, pretože v Amerike koronavirus „nebol“. Ale keď R. Redfield pripustil, že niektorí Američania, ktorí zomreli na chrípku, zomreli vlastne na koronavírus ešte predtým ako sa objavil v Číne, tak informácia dostáva úplne inú váhu.

Karol Ondriaš: NEMOCNICA ZA 8 DNÍ

V komunistickej Číne postavili nemocnicu s 1000 lôžkami za 8 dní a paralelne druhú nemocnicu s 1600 lôžkami za 10 dní. V roku 2017 postavili 6000 km diaľníc, čo znamená že diaľnicu z Bratislavy do Košíc by postavili za 21 dní.

Pozri aj: Vedec Karol Ondriaš: Komunistická Čína vyhrala boj s vírusom COVID-19

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




2 thoughts on “Vyberáme z Facebooku: Hrdlička, Suleiman, Albert, Valovičová, Doubek, Janík, Melicher, Jánošík, Ondriaš, Manda a ďalší komentujú aktuálnu situáciu

  • 20. marca 2020 at 8:19
    Permalink

    V súčasnej neľahkej dobe, pre nás pre občanov, sa zamýšľam nad viacerými otázkami, ktoré mi prebiehajú mysľou. Po prečítaní niekoľkých článkov, od renomovaných politikov, či politológov i redaktorov rôznych novín u nás či v zahraničí, sa v poslednom období zaoberám otázkou :“Čo je to vlastne EÚ a k čomu má slúžiť?“. Kto je kto? alebo pre toho, kto nerozumie po slovensky sa pýtam :“Who is who?. Na jednej strane EÚ, ako taká a na druhej strane jej členské štáty. Keď sme v roku 2004 do EÚ vstúpili, vôbec sme si nekládli otázky podobného typu. Dovolím si tvrdiť, že orientáciu jednotlivých krajín „spískal“, ak to môžem takto nazvať, Michail Gorbačov, v tom čase najvyšší predstaviteľ ZSSR, ktorý na jeho čele stal v rokoch 1985 až 1991. Svojou glasnosťou a perestrojkou tak, ako aj snívajúci o spoločnom „európskom dome“, sa hneď stal dôveryhodným politikom pre Západ a takýmto svojim postojom sa začal meniť na politika s myslením, ktoré vyhovovalo Západu, lebo videli v ňom, že bude schopným nasmerovať na takéto myslenie aj občanov žijúcich v socialistických štátoch, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Ale vráťme sa k podstate vecí. Čo je to vlastne EÚ a k čomu má slúžiť? Keď som hľadal odpoveď na túto moju otázku dozvedel som sa všeličo možné, len som sa nikde nedočítal, v žiadnych materiáloch EÚ o zdravotnej mimoriadnej udalosti, ktorá sa vyskytla v tomto čase. Nedozvedel som sa o tom, ako bude pred podobnou situáciou EÚ chrániť svojich obyvateľov, alebo ako im bude v danej situácii pomáhať (finančne či materiálne). Najlepšie to vystihujú slová politológa Jána Baránka a Tomia Okamuru. Na stránkach konzervatívneho denníka Hlavné správy to výstižne pomenovali. Veľmi dobre to vystihol Okamura, ktorý konštatuje : „Ak ide o migrantov, EÚ sa môže pretrhnúť. Ak ide o koronavírus, EÚ mlčí“. Hneď na samom začiatku pandémie u nás som podobnú myšlienku vyslovil aj ja. Ako je to teda možné, že EÚ sa zaoberá iba biznisom (banky, prosperujúca výroba, tvorenie ziskov a pod.), pre ňu výhodnou ale súčasným stavom sa vôbec nezaoberá, nezvoláva na samit jednotlivých kompetentných (ministrov vnútra, zdravotníctva, zahraničných vecí). Z toho je jednoznačne vidieť, že človek, ako taký, pre nich nemá žiadnu cenu, človek je pre nich iba výrobným prostriedkom, ktorý produkuje zisky a ak sa dostane do zlej situácie, aká nastala práve teraz, tak nelamentujú nad ohrozením života človeka, ale lamentuje nad hospodárskou stratou, nad stratou ziskov, ktoré strácajú. Vážení, toto je kapitalizmus, kde človek nemá žiadnu cenu o dôchodcov ani nehovoriac. Keď niektoré štáty sa odmietli podrobiť 100%-nému diktátu (Maďarsko, Poľsko i Slovensko), hrozili im rôznymi sankciami a pritom sa hovorí, že štáty v EÚ sú si rovnocenné. Tak pre nariadenia EÚ áno, ale pre mimoriadne situácie už EÚ nemá povinnosť voči svojim členským štátom? Myslím si, že teraz by tu bolo na mieste sankcionovať EÚ, pre neplnenie si svojich povinností voči jednotlivým štátom. Nepodporujú postihnuté štáty ani finančne ani materiálne a nerobia ani nič pre to, aby robili preventívne opatrenia na možnosti rozširovania tejto nebezpečnej choroby v rámci EÚ. Z toho všetkého mi napadá odpoveď na moju predchádzajúcu otázku, že : „Čert nám bol dlžný EÚ, ktorá nás pripravila o prosperujúce poľnohospodárstvo, školstvo, zdravotníctvo, štátne hospodárstvo a o všetko, čo sme si za socializmu vybudovali.“ Je načase, aby táto situácia konečne otvorila občanom SR oči a aby si už konečne uvedomili to, že kapitalizmus je najväčším zlom pre občana. Ak by si to uvedomovali včas, tak voľby do parlamentu u nás by nedopadli tak, ako dopadli. Bojujme za výdobytky socializmu a navráťme našu republiku k lepšej, spravodlivejšej spoločnosti, ktorá bude prospešná pre všetkých žijúcich u nás a nie len pre pár vyvolených.

    Mgr. Michal Vojník

    Reply
  • 5. mája 2020 at 20:56
    Permalink

    správny postreh, ide však o to čo s tým, myslím si že ľuďom to akosi ešte nedochádza.Je tu niekoľko faktorov,ktoré dnes vážne zasahujú do priebehu volieb.Občan môže voliť aj zo zahhraničia a tým sastalo, že asi 25 000 tisíc ludí túto možniosť využilo(ja hovorím zneužilo(Paradoxom je, že veľa týchto ľudí sa po vypuknutí coronavírusu s radosťou presunulo zase na Slovensko., do lona matky SR.Chceli zmenu, ktorúsi aj vinou Smeru SD , aj pod veľkým tlakom pravicových šaškov musela vladna koalícia povoliť. Tieto propagandistické pravicové zverstvá nemajú v našej historii obdobu, druhým faktorom je to, že bývaláopozícia využila všetky možné aj nemoťné spôsoby na svoje víťazstvo a tou bola romská otázka, kde čísla ,ktoré uvádzal aj poslanec Mazurek od kotlebových ľudovcov ukazujú ako sa dá ľahko masa manipulovať a romská zvlášť..Nemal podobné analýzy SMer SD, ak ich mal, tak sa pýtam čo s tým urobil, prečo to nedal na súd.O niečo podobné a to riešenie volebného zneužitia výsledkov napadal aj Harabín. Ako je možné , že podozrenie z volebnej korupcie má také dlhé časy na riešenie.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *