Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Deň zlodejov, tak som chcel pôvodne nazvať tento príspevok, potom som si uvedomil, že sa to nehodí, lebo máme napr. deň armády, deň matiek, deň narcisov, deň mlieka a všetko sú to pekné, dobré a užitočné subjekty, tak aspoň sa zasmejeme – nech je to deň kmínov. Posúďte sami...

Ráno, len čo som sa prebudil a naraňajkoval, siahol som do vrecka nohavíc a zistil som, že mi chýbajú drobné mince, ktoré som mal odložené na cigarety a noviny. Iste „úradovala“ manželka, ktorá mi  odkladala  večer nohavice, pomyslel som si… Predsa len nejaké  „centíky“ na noviny som našiel a začítal som sa do bulvárneho denníka, ktorý písal na prvých stranách o daňových zlodejoch, ktorí v Paname prali peniaze a boli aj zo Slovenska...Potom som sa vybral do veľkého obchodného domu, ktorý láka zákazníkov na víkendové zľavy. Pri jednom z regálov stála pani a nadávala obchodníkom do zlodejov. Vyšlo najavo, že tovar, ktorý si chcela kúpiť, bol akože v akcii, s víkendovou zľavou, hoci  podľa nej ešte pred mesiacom mal  o dvadsať  centov nižšiu cenu, i keď vtedy  nebola vyhlásená ako akciová.  Márne som jej vysvetľoval, že to je marketingový ťah obchodníkov z veľkého reťazca a nie zlodejina. Cestou späť  som sa ešte zastavil u kamaráta, ktorý ma už pri dverách privítal slovami: „predstav si, idem ráno do garáže a bol vylomený zámok.

Ešteže som včera odviezol auto do servisu.“ Ľutoval som ho a cestou domov som stretol niekoľko bezdomovcov, tak som si pomyslel, že horšie sú na tom  tí chudáci, ktorých niekto okradol o všetko a zostali na ulici… Doma som zistil, že nám chýba ešte niekoľko vecí k nedeľnému obedu . Ešteže bola sobota a potraviny nemám ďaleko.  Ba dokonca mám  v blízkosti hneď pekáreň  s čerstvým chlebom a  samoobsluhu. Tak som sa najskôr vybral do pekárne ,kde som si kúpil čerstvý chlebík a s ním som odišiel do samoobsluhy po nejaké minerálky.  Igelitku  som si položil na odkladací stolík, nepovažoval som za nutné vložiť ju do boxu, ktorý sa dá zamknúť . A to bola zrejme chyba, lebo keď som odišiel s minerálkami od pokladne, zistil som, že moja igelitka s chlebom je preč.  Keď som to oznámil pokladníčke, len konštatovala, že tu pred chvíľou  boli bezdomovci kupovať čučo. Možno , že ich ešte nájdem sedieť na lavičke pred obchodom… Áno sedeli tam, ale dokazovať im, že majú igelitku s mojím chlebíkom som vôbec nemal  chuť.  Veď boli možno hladní. A čo ak sa raz ocitnem aj ja medzi nimi. Jeden nikdy nevie. S  takýmito myšlienkami som vkročil do vchodu nášho paneláku, kde na mňa volal sused. Vraj, či som náhodou nevidel niekoho  s bicyklom vychádzať z vchodu von. Jeho zať si tam položil na chvíľu bicykel, aj ho zamkol, ale než sa vrátil poň, už ho nebolo…

Večer som si zapol televízor, v televíznych novinách na bola hlavná téma o zlodejoch vo vládnej koalícii a slovo mal jeden prostoduchý poslanec z opozície. Mal som toho už po krk a iste uznáte, keď v televízií zahlásili, že hlavným filmom sobotňajšieho večera bude akčná komédia Zlodeji a vydieračky, nedalo sa zaspať. Ešteže ten film bol americko-anglickej produkcie a nie slovenský.

 

Foto: GotCredit

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *