Doplňujúca letná porada k vydaniu revue DAV DVA v Bratislave

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dňa 13. 8. 2019 sa v Bratislave uskutočnila spontánna porada členov a spolupracovníkov komunity a redakcie DAV DVA. Hlavnou témou bolo zostavenie najnovšieho čísla, ktoré vyjde vo forme revue. Sekundárnou témou stretnutia bolo zriadenie komunitnej knižnice a diskusnej platformy v Košiciach. V závere skupina diskutovala o oslavách výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.

Okrem členov redakcie boli prítomní aj: významný slovenský filozof doc. Mgr. Martin Muránsky, PhD. a aktivistka Mgr. Beata Novomeská.

Kolektív diskutoval o zameraní čísla v otázke témy Čo robiť? (Aké riešenia na globálne spoločenské problémy ponúkajú významní odborníci; hľadanie reálnych alternatív a vízii sociálne spravodlivého a udržateľného sveta). Redakcia sa zhodla na štruktúre časopisu viazanej predovšetkým na nosnú tému, ktorú budú tvoriť rozhovory, anketa, eseje a štúdie. V ďalšej časti revue budú už tradične zverejnené recenzie, kultúrna kritika, anotácie zaujímavých kníh, poézia, próza a príbehy zo života. DAV DVA bude mať nový formát (revue) a prvý krát bude distribuovaná aj do kníhkupectiev, čo je pre redakciu veľkou výzvou.

Už v súčasnosti poslali a prisľúbili svoje príspevky alebo spracovali rozhovory také osobnosti ako český sociológ Ján Keller, futurológ Ladislav Hohoš, filozof Vladimír Manda, filozof Michael Hauser, čo zvyšuje spoločenskú významnosť projektu DAV DVA. Veľkou výzvou redakcie je získať vyjadrenia k téme Čo robiť aj od významných zahraničných osobností, na čom taktiež zapracujeme.

Ďalšou témou je zriadenie komunitnej Knižnice 2 a diskusnej platformy, ktorú už v súčasnosti na východe vedie Ing. David Diczhazy. Knižnica bude fungovať ako digitálna a taktiež ako fyzická knižnica. Na projekte v súčasnosti pracujeme. Prvú približnú verziu digitálnej knižnice, pre ktorú pripravujeme samostatnú stránku, si môžete pozrieť tu.

Časť kolektívu DAV DVA bude prítomná na oslavách 70. výročia Slovenského národného povstania aby pripomenuli významný podiel členov pôvodnej skupiny DAV na organizácii tejto významnej udalosti slovenských dejín.

Krátky text pripravil poverený zostavovateľ revue

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Doplňujúca letná porada k vydaniu revue DAV DVA v Bratislave

  • 14. augusta 2019 at 14:12
    Permalink

    Skúste podpichnúť Kellera nech sa zmátoží, a aspoň raz mesačne nám niečo napíše.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *