„Proruskí“ poslanci v Odese odhlasovali pamätnú tabuľu (2.5.14) na Dom odborov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračné foto: Dimitry AnikinUnsplash

Regionálny Odeský kanál 8NEWS informoval o tom, že zástupcovia strany Anatolija Šarija (ukrajinský mediálny expert a blogger) na mimoriadnom zasadnutí regionálnej rady navrhli umiestniť pamätnú tabuľu tragických udalostí z 2. 5. 2014 na Kulikovom poli v Odese na fasádu Domu odborov. Pri zrážkach podporovateľov a odporcov Kyjevského euromajdanu vtedy v Dome odborov za doteraz neobjasnených okolností zahynulo niekoľko desiatok mladých ľudí, prevažne odporcov vtedajšieho prevratu.

Za návrh na umiestnenie pamätnej tabule hlasovala prevažná väčšina poslancov. Jedinou politickou silou, ktorá s návrhom nesúhlasila a na protest opustila sálu ešte pred hlasovaním, bola strana „Európska solidarita“. Predsedníčka tejto frakcie Valentína Šuľc pre médiá vyhlásila, že ich stranu tento návrh pohoršil a že pripravujú trestné oznámenie na pôvodcov tohto návrhu. Podľa nej by sa predseda regionálnej rady Vitalij Barvinenko aj poslanci ostatných frakcií, ktoré návrh podporili, mali pred súdom zodpovedať za šírenie proruskej propagandy.

Predseda strany Anatolij Šariij podporil návrh svojich straníkov v Odese a na svojej webovej stránke pripomenul, že aj stála misia OSN pre dohľad nad dodržiavaním ľudských práv zaviazala vládu Ukrajiny vyšetriť tieto udalosti a potrestať vinníkov. Vyšetrovanie je dodnes bezvýsledné a bez potrestania vinníkov ostalo aj niekoľko nájazdov vandalov, ktorí zničili improvizované tabuľky a rozhádzali sviečky a kvety, ktoré tam uložili obyvatelia Odesy.


Marián Moravčík

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *