Roman Michelko o poslancovi Dostálovi: Trápny pokus o vyvolanie koaličnej krízy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Slovenská politika je miestom, kde by človek sotva našiel slušnosť, vecnosť či, nedajbože, hľadanie akéhosi spoločného dobra. Práve naopak, je plná podrazov, úskokov, snahy tlačiť svojich názorových oponentov do kúta, či vykresľovať ich v čo najhoršom svetle. Táto snaha byť čo najvyhranenejším je logická predovšetkým u poslancov, ktorí tak potrebujú prekryť svoju bezvýznamnosť. Práve to je aj prípad poslanca Ondreja Dostála, ktorý prichádza s extrémne provokačným návrhom zákona, ktorý má eliminovať prioritu slovenského jazyka v našej spoločnosti. Cieľ je jasný, zasiať rozkol medzi SNS a Smerom na strane jednej a Mostom-Híd na strane druhej. K „šanci na úspech“ tejto provokácie sa ešte dostaneme, ale najskôr sa skúsme pozrieť na prekladateľa tohto zákona. 

Kto je to Ondrej Dostál? Šéf mikro či skôr nanoastraničky OKS, ktorá nikdy nemala viac ako 0,3 až 0,4 percenta. Vždy, keď sa jej náhodou podarilo dostať do parlamentu, tak len ako parazitovi na chrbte niekoho iného. Prvýkrát to bol Most-Híd, potom pokus s OĽANO nevyšiel, pretože vtedajší predseda OSK Peter Zajac by musel prejsť detektorom lži a dokázať, že nikdy nekradol. To by len bol výbuch! Nakoniec sa teda večný čakateľ na poslanecký post do parlamentu dostal na kandidátke OKS. A keďže politický obsah bol vždy jeho slabou stránkou, musel zaujať takmer matovičovskými klauniádami. A tak hneď pri poslaneckom sľube si spolu s poslankyňou Vierou Dubačovou pripol žltú Dávidovu hviezdu, čím chcel protestovať proti prítomnosti kotlebovcov v NR SR. Chcel tým deklarovať svoje pobúrenie nad tým, že si voliči v slobodných voľbách dovolili  zvoliť niekoho, koho on nazýva extrémistami. A aby tých extempore nebolo málo, ďalšia z jeho eskapád na seba nenechala dlho čakať. Na skutočnosť, že si „rasistický“ slovenský národ“ dovolil nezvoliť ani jediného rómskeho poslanca, sám sa začal deklarovať ako Róm. 

A ako sa prejavoval poslanec Dostál v ďalšej časti volebného obdobia? Tento „špičkový“ právnik, ktorý získal svoje „vzdelanie“ na pomocnom  právnickom učilišti v Kaskádach, si začal horúčkovito hľadať svoju poslaneckú postať. A čuduj sa svete, našiel si ju. Paradoxne, on akože konzervatívny poslanec a predseda OKS (teda prepytujem konzervatívnej strany) sa na protest  proti zrušeniu genderového dňa, keď mali chlapci prísť v dievčenských šatách a, naopak, dievčatá v chlapčenských, aby sa rodovo scitlivovali na gymnáziu Juraja Hronca, navliekol do ženských šiat a verejne tak protestoval proti riaditeľovi, ktorý si niečo také dovolil zastaviť. Nevdojak tým však potvrdil zmätenie pojmov, ktorého svedkami sme dnes a denne v slovenskej politike. Predsedovia konzervatívnych strán  sa navliekajú do ženských šiat a bojujú za rodové scitlivovanie mládeže, lídrom eurokandidátky najstaršej konzervatívnej strany KDH je Ivan Štefanec, človek, o ktorom je všeobecne známe, že je za manželstvá homosexuálov. 

Je jasné, že politici, ktorí nemajú čo povedať, prežívajú často len vďaka politickým provokáciám.  Esenciálnym príkladom niečoho takého je Igor Matovič a jeho slabším odvarom je Ondrej Dostál. O čo mu teda naozaj ide? Samozrejme, o to, aby sa dostal na  kandidátku liberálnej SaS-ky a poistiť si to chce dvoma spôsobmi. Ten prvý je absolútna a totálna zrada konzervatívneho programu, ktorý kedysi OKS reprezentovala, tým druhým je zaujať, a v prípade, že nebude  na kandidátke dosadený na zvoliteľné miesto, vďaka takýmto gerila marketingovým ťahom dostať sa do povedomia verejnosti s cieľom prekrúžkovať sa z nezvoliteľného miesta. Je jasné, že o nič iné nejde. Vráťme sa však k našej kauze. 

Dostál a jeho dve kolegyne predložili do parlamentu zákon, ktorý ruší výsadné postavenie štátneho jazyka na území SR, čím je absolútne neprijateľný pre SNS a väčšinu Smeru, je však, paradoxne, ťažko odmietnuteľný pre Most-Híd. Cieľ tejto provokácie je pritom jasne priehľadný – ešte takto na konci volebného obdobia urobiť posledný pokus o rozbitie súčasnej koalície. Dostál si však neuvedomil, že s niečím takým prišiel neskoro. Podľa koaličnej dohody šesť mesiacov pred voľbami končí platnosť koaličnej dohody, tým pádom už nemá čo rozbiť. Ak bolo cieľom vyvolať predčasné voľby, tak „právny expert“ z Kaskád Dostál by mal vedieť, že podľa ústavy pol roka pred voľbami už prezident nemôže rozpustiť parlament, a teda predčasné voľby nemá ako vyvolať. Ak by niečo také predložil v čase, keď Danko vypovedal koaličnú zmluvu, mohla mať takáto iniciatíva nádej na úspech, ale dnes? Dostál ňou len demonštruje svoju odbornú nespôsobilosť, nekompetentnosť a zúfalú snahu prežiť v politike za každú cenu.

Roman Michelko, Text vyšiel aj v SNN

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko o poslancovi Dostálovi: Trápny pokus o vyvolanie koaličnej krízy

  • 4. júla 2019 at 13:09
    Permalink

    Ako sa dá nazvať štátne zriadenie, kde si jeho vrcholní predstavitelia robia verejný výsmech z Ústavy a jej zákonov, ktorá ich zaväzuje ku konaniu v prospech štátu a jeho občanov?
    Ako sa dá nazvať spoločnosť, kde sa kupuje moc a politická príslušnosť?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *