Venezuela, Žlté vesty a diktatúra korporátnych médií

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prinášame Vám novú rubriku DAV DVA, tri otázky pre filozofa, politológa a poslanca NRSR, PhDr. Ľuboša Blahu, PhD.  Budeme sa baviť o Venezuele, Žltých vestách a pokrytectve súčasných korporátnych médií. Pýtať sa bude sociálny filozof, kulturológ, Mgr. Lukáš Perný.

Venezuela

Zdravím ťa Ľuboš, som veľmi rád, že si prijal výzvu tvoriť pravidelnú rubriku DAV DVA na aktuálne spoločenské témy. Začneme teda hneď prvou otázkou. Ako vnímaš súčasnú situáciu vo Venezuele a fakt, že Európsky parlament legitimoval nikým nevoleného lídra opozície?

Rozhodnutie Európskeho parlamentu je škandalózne. Osobitne ma mrzí, ako zahlasovali európski sociálni demokrati. To, že do ľavicovej vlády vo Venezuele, kope pravica, na tom nie je nič neobvyklé. Že do Venezuely kopú fašisti a imperialisti ako Bolsonaro, Duque, Trump a podobne, na tom takisto nie je nič prekvapivé. Ale že im asistujú sociálni demokrati, to je len ďalší dôkaz, že zradili ľavicu. Je mi z nich zle. Ja osobne tejto otázke venujem celé dni a som rád, že sa mi podarilo vybojovať, že Slovensko amerického pudlíka Guaida neuzná a bude rešpektovať princíp národnej suverenity a nezasahovania.

Pozri aj:
VEĽKÉ VÍŤAZSTVO ĽAVICE: SLOVENSKÁ REPUBLIKA NEUZNÁVA GUAIDA!

Žlté vesty

Iste sleduješ situáciu vo Francúzsku a hnutie Žlté vesty. Situácia sa v posledných týždňoch stále hrotí a Žlté vesty stále protestujú presne v duchu odkazu tvojej knihy Antiglobalista. Existuje nádej na revolučnú zmenu proti Macronovej neoliberálnej diktatúre?

Žlté vesty sú ďalším dôkazom, že pracujúci ľudia v Európe sa prebúdzajú a majú plné zuby neoliberalizmu a globalizmu. Arogancia Macrona bola neudržateľná a upozorňoval som na to dlhší čas. Programový prekryv medzi požiadavkami antiglobalistickej ľavice, vrátane francúzskeho opozičného lídra Melenchona a hnutím Žlté vesty je obrovský. Verím tomu, že to Macron neustojí. Držím palce Žltým vestám, kiež by sa toto hnutie rozšírili ďalej.

Pozri aj: Šíria sa dva manifesty Žltých viest! Nárast minimálnej mzdy, nájomné bývanie, koniec bezdomovectva a progresívne zdanenie pre korporácie

Diktatúra korporátnych médií a dvojaké kilometre

V poslednom čase narastá moc alternatívnych médií, ktoré odhaľujú lži korporátnych plátkov a televízií. Na druhej strane špinavé techniky niektorých novinárov stratili akékoľvek hranice. Nedávno si podobným spôsobom odhalil dvojaký meter pri posudzovaní titulov, TV JOJ nedávno odvysielala reportáž o tzv. nenávisti na sociálnych sieťach a úplne náhodou nespomenula istú stránku, ktorú samotní redaktori JOJ podporujú. Ako vnímaš tento nový fenomén dvojakých kilometrov, selektívnosti a pokrytectva v mainstreame?

Liberálne médiá boli vždy pokrytecké a vždy iba slúžili svojim vlastníkom, čo sú rôzni špinaví biznismeni, korporácie či mafiáni. Väčšina z nich je úplne nevzdelaná a nemorálna, vôbec nemá zmysel sa nimi ľudsky zaoberať. Sú to len strážne psy oligarchov. Ale je ozaj choré, že práve oni chcú moralizovať a popritom roky tupo hejtujú Fica, Blahu, každého ľavičiara a ešte aj podporujú psychopatov zo Zomri. Ale vďaka alternatívnym médiám sú už na smiech väčšine ľudí na Slovensku. Už im neverí nikto okrem liberálnej kaviarne a oni to vedia. Sú zúfalí, a preto kopú okolo seba a šíria nenávisť. Nepomôže im to. Zvíťazíme.

Pozri aj: Tomáš Klimek: Zomrieme! Ale zostanú po nás siroty… 
Dvojaký (kilo)meter pri posudzovaní nenávisti na internete alebo keď o novinárskej etike hovoria tí, čo ju sami porušujú

Ľuboš ďakujem ti, že si si našiel čase a prajem veľa síl v boji za sociálne práva.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Venezuela, Žlté vesty a diktatúra korporátnych médií

 • 7. februára 2019 at 21:20
  Permalink

  Iba k tej prvej.
  Zdá sa že súdruh Blaha je evidentne mimo v otázke čo to ľavica je.
  Ale k tomu existuje takýto vtip:

  V rádiu hlásia: Pozor, pozor. Po diaľnici sa rúti blázon v protismere“
  Vodič sa poobzerá a zvolá: čo jeden, všetci!

  Ten vodič „ľavice“ je súdruh Blaha.

  Reply
 • 7. februára 2019 at 21:26
  Permalink

  Teraz k tej druhej.

  Je právom každého protestovať. Teda tak to vnímajú kapitalisti.
  Socialistickí súdruhovia by takých ľudí okamžite zatvorili, zavraždili, alebo umučili. Čo také by sa stalo ak by sme v r. 1968 protestovali proti ruským okupantom?
  Ale dobre. Avšak pri protestoch žlté vesty zničili majetok spoluobčanom, či zavinili smrteľné nehody.
  Čo to znamená, že súdruh Blaha v mene deštrukcie pluralitnej spoločnosti súhlasí s ničením majetku, zdravia, či životov. Národný socialista ako vyšitý. Hitler by ho po pleci potľapkal.

  Reply
 • 7. februára 2019 at 21:39
  Permalink

  A tá tretia je teda unikát.
  Samozrejme otázky si dáva súdruh Blaha sám. A aj si na ne odpovedá. ( trocha kreativity by Vám v tom DAV DVA nezaškodilo)
  Ale treba to poopraviť.
  1. Konšpiračné médiá širia lži, mainstreamové pravdu. To preto tento nemorálny človek nenávidí mainstream.
  2. Pri posudzovaní má dvojaký meter akurát tak Blaha a pár ľudí ktorí získali titul podvodom. Ostatní vedia ako sa má titul posudzovať, obzvlášť vtedy ak ho získali čestne.
  3. Novinári sú rôzni, ale väčšina tých čo Blaha kritizuje má lepšie vzdelanie a každý ma lepšiu morálku ako on. Nezvyknú úmyselne klamať a podvádzať ako Blaha robí každý deň.
  4. Média Fica Danka či koho nijako nehejtujú, akurát opisujú čo robia a obraz sprostredkúvajú verejnosti. To je len Blahovo želanie že im ľudia neveria. Áno, niektorí hlúpi naozaj neveria.
  .
  A na záver súdruh Blaha.
  Neviem čo pokladáte za víťazstvo, ale predpokladám že asi to čo sa deje vo Venezuele. Nuž Vy a Vaši voliči si takéto víťazstvo zaslúžia a prajem im ho.

  https://svet.sme.sk/c/22047566/venezuela-kriza-zivot-maduro-guaido-rozhovor-kriminalita-hlad.html?ref=trz

  Reply
 • 12. februára 2019 at 8:59
  Permalink

  Myslím si, že demagóg Blaha by mal reagovať skôr na otázky čitateľov. Predpokladám, že položené otázky si určil on sám, v rámci budovania kultu osobnosti samého seba a Roberta Fica.
  Články kepitalistického politika, akým je Blaha, obvykle obsahujú aj dosť kritických reakcii. Ale nevšimol som si, že by niekedy na ne reagoval. My čitatelia sme pre neho asi len hejteri, ako s obľubou nazýva ľudí, ktorí kritizujú vládnych predstaviteľov z radov sociálnych demokratov.

  súdruh Čelko

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *