NOVÉ: Médiá prichytené pri konšpirácii – koordinovane klamali o Covid-19!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ilustračné foto: Robert ZunikoffUnsplash

Pred niekoľkými dňami médiá hlavného prúdu informovali o výsledkoch misie expertov zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) do Wuhanu v Číne, kde skúmali pôvod svetovej pandémie SARS-CoV-2. Väčšina z toho, čo ste sa o tejto misii dozvedeli z médií hlavného prúdu pravdepodobne boli vopred dohovorené lži a vôbec to nezodpovedá pravde – hovoria účastníci misie WHO.

Prejsť na doplnený obsah.

(zdroj)

Vedci z WHO, ktorí sa zúčastnili misie do Wuhanu, kde hľadali pôvod epidémie koronavírusu, obvinili západné médiá, že „prekrútili“ ich citáty tak, aby zodpovedali protičínskemu naratívu. Mnohé médiá hlavného prúdu, aj u nás na Slovensku, informovali o tom, že Čína odmietla vedcom poskytnúť všetky údaje, o ktoré žiadali. Na základe týchto informácií aj Jake Sullivan, poradca prezidenta USA vo veciach národnej bezpečnosti, v piatok prehlásil, že Washington „je hlboko znepokojený spôsobom, akým sa komunikovalo o prvých zisteniach z misie za pôvodom Covid-19“ a vyslovil pochybnosti o procese, akým sa tieto zistenia získali.

Britský zoológ Peter Daszak, ktorý bol členom misie WHO, povedal, že obvinenia Číny, že odmietla poskytnúť údaje, sú nepravdivé. Povedal: „Niečo podobného som na misii WHO nezažil. Ako vedúci zoologickej a environmentálnej pracovnej skupiny som sa stretol len s dôveryhodnosťou a otvorenosťou u svojich čínskych kolegov. Dostali sme prístup ku všetkým rozhodujúcim novým údajom. Vďaka tomu sme získali vhľad do toho, ako pravdepodobne pandémia prebiehala. Všetky údaje sme spracovali a zahrnieme ich do výslednej správy.“

Peter Daszak tiež zverejnil tweet tohto znenia: „Hnevá ma, že človek stráca čas s novinármi, vysvetľuje im najdôležitejšie zistenia našej vyčerpávajúcej niekoľkotýždňovej práce v Číne, a potom vidím, že slová mojich kolegov sú citované úplne inak, aby to súhlasilo s naratívom, ktorý mali pripravený už pred rozhovorom. Hanbite sa @nytimes!”

Thea Koelsen Fischer, dánska členka tímu povedala, že ich výroky novinári „zámerne prekrútili, aby vrhli zlé svetlo na dôležitú vedeckú prácu.“

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničia pripomenul USA, že WHO je „v oblasti zdravotníctva kompetentnou multilaterálnou medzinárodnou organizáciou a nie je to žiadny lunapark, kam sa dá kedykoľvek vojsť alebo odísť.“

Čína vyzvala USA, aby „dodržiavali najvyššie štandardy“, keď pôjde o otvorenosť a transparentnosť, pretože „túto záležitosť sleduje celý svet“.


(zdroj)

Bomba z WHO: Vírus vo veľkom rozsahu koloval po Číne už pred decembrom 2019

Americký nezávislý denník Newsmax priniesol informáciu, ktorú dnes ráno potvrdila aj agentúra CNN: Misia vedcov z WHO, ktorá práve ukončila ďalšiu fázu terénneho výskumu vo Wuchane s cieľom zistiť ohnisko a pôvod pandémie Covid-19, objavila dôkazy, že doteraz akceptovaný popis udalosti nezodpovedá realite. Pri vypuknutí úplne novej vírusovej choroby sa dá očakávať, že prví pacienti budú nakazení jediným kmeňom vírusu, ktorý sa až neskôr bude diverzifikovať mutáciami. Vo vzorkách krvi prvých pacientov z decembra 2019 sa však zistilo 13 rôznych kmeňov!

Vedúci tímu WHO Peter Ben Embarek povedal v rozhovore pre CNN, že vo vzorkách krvi od pacientov, ktorí v decembri 2019 vo Wuchane vyhľadali lekársku pomoc s príznakmi Covidu-19, bolo 174 testami potvrdených ako pozitívnych. Pri skúmaní ich anamnézy sa zistilo, že niektorí mali kontakt aj so známym rybím trhom, ktorý je podozrivý ako ohnisko nákazy, ale mnohí pacienti nemali s trhom nič spoločné. Podľa dnes už známej dynamiky nákazy, hovorí Ben Embarek, je asi 85 % všetkých prípadov bez príznakov. Hoci ešte nebolo vykonané epidemiologické modelovanie, no dá sa predpokladať, že už v decembri len vo Wuchane existovalo najmenej 1000 ľudí, u ktorých sa neprejavovali žiadne príznaky.

Na základe tohto zistenia tím retrospektívne preskúmal aj anamnézu 92 pacientov, ktorí mali v provincii Hubei, kde leží Wuchan, v období od októbra do decembra popísané podobné príznaky ako Covid-19. Výskyt týchto prípadov bol rozptýlený takmer rovnomerne po celej provincii a netvoril zhluky, ako je to obvyklé pri vypuknutí novej epidémie. Tím sa tiež stretol s prvým testami potvrdeným pacientom zo začiatku decembra 2019. Išlo o 40-ročného muža, úradníka, ktorý podľa vlastných slov vedie jednotvárny život a nikam necestuje. Nemal žiadny kontakt z rybím trhom.

Prof. Edward Holmes z univerzity v Sydney, virológ, povedal, že pri známej frekvencii mutácií vírusu SARS-CoV-2 zistenie 13 rôznych genetických variantov naznačuje, že vírus pravdepodobne v ľudskej populácii cirkuloval niekoľko mesiacov predtým, než prepukla epidémia vo Wuchane.

Poznámka: Tieto nové zistenia plne korešpondujú so správami, ktoré sme na Dav Dva priniesli pred mesiacom tu.

O údajoch, o ktorých hlavný prúd informoval, že ich „Čína odmietla vydať“, povedal Embarek toto. Kvôli časovému plánu a technickej náročnosti tím ešte nemohol preskúmať retrospektívne krvné vzorky od všetkých pacientov zo skúmaného obdobia. Tím sa však do Číny vráti a bude vo výskume pokračovať. Čína je ústretová a sľúbila všestrannú spoluprácu. K dispozícii bude ešte asi 200 000 krvných vzoriek, ktoré sú však často v malých množstvách a bude treba ešte pripraviť metodológiu na ich vyšetrenie. Je to však veľmi bohatý materiál, ktorý môže priniesť mnoho nových informácií.

CNN tiež cituje hovorcu ambasády ČĽR vo Washingtone:

USA sa v priebehu posledných rokov chovali spôsobom, ktorý závažným spôsobom podmínoval multilaterálne inštitúcie, vrátane WHO, a výrazne poškodil medzinárodnú spoluprácu pri výskume COVID-19. USA sa však tvária akoby nič a ukazujú prstom na WHO a na iné krajiny, ktoré WHO spoľahlivo podporovali.


(zdroj)

Informácie o tom, že Čína nespolupracuje, sú nepravdivé

Vedúci misie WHO, Peter Ben Embarek potvrdil, že: „Čínske úrady do ich práce nijako rušivo nezasahovali.

Prof. Zhang Yiwu z univerzity v Pekingu hovorí, že celý rad krajín a médiá ich hlavného prúdu od vypuknutia epidémie nerobia nič iné, len sa snažia obviniť z epidémie Čínu. „Avšak krajiny, ktoré ohovárajú Čínu, že v začiatkoch zatajovala informácie o víruse, odmietajú na svoje územie pustiť expertov WHO, aby mohli vykonať výskum aj u nich.“


Covid-19 vôbec nemusí pochádzať z Číny. Dôkaz neexistuje!

(zdroj)
(zdroj)

Britské denníky Belfast Telegraph a Mirror priniesli videorozhovor s popredným britským odborníkom Johnom Watsonom, niekdajším hlavným lekárom Spojeného kráľovstva, ktorý bol tiež členom výskumného tímu WHO. V rámci rozhovoru povedal:

„Je namieste preskúmať všetky cesty a možnosti, ako mohla prepuknúť epidémia vo Wuchane, a tiež všetky možné informácie o tom, ako tieto vírusy prežívajú v živočíšnych rezervoároch. Podľa toho, čo vieme, Čína je veľmi pravdepodobným zdrojom prepuknutia epidémie, ale v žiadnom prípade to nie je jediné možné miesto, kde mohlo dôjsť k prenosu zo zvierat na človeka. Chcem vás uistiť, že toto miesto hľadáme aj mimo Číny, nielen v Číne.

„Od začiatku sme túto misiu nebrali ako jednorazovú akciu a že všetko touto jednou návštevou vybavíme. Je to začiatok procesu, ktorý ešte nejaký čas bude trvať.

Na priamu otázku BBC, či on osobne je presvedčený, že k prvému prenosu na človeka došlo v Číne, povedal: „NIE“.


(zdroj)

Vedúci misie WHO Peter Ben Embarek poskytol po návrate v Ženeve aj exkluzívny rozhovor vedeckému časopisu Science. Informácie z tohto rozhovoru vám prinesieme v špeciálnom príspevku. Obsahom budú podrobnosti z výskumu, ako sa tím staval k hypotéze úniku z laboratória, aké iné možnosti skúmal a ako výskum ovplyvňovala politika.

Sledujte Dav Dva.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “NOVÉ: Médiá prichytené pri konšpirácii – koordinovane klamali o Covid-19!

 • 15. februára 2021 at 10:52
  Permalink

  Na základe toho, čo som za uplynulý rok mal možnosť vysledovať, si dovolím tvrdiť, že celý ten slávny Covid-19 je v prvom rade jeden obrovský podvod, páchaný na celosvetovom obyvateľstve. Úmrtnosť 2 %, to je podobné skóre ako pri klasickej chrípke či viróze.

  Navyše, tie toľkokrát proklamované vakcíny už majú na svedomí aj značný počet úmrtí, kvôli vedľajším účinkom. V medicíne platí úzus, že liečba tej-ktorej choroby nesmie mať horšie následky ako jej prekonanie.

  Ak k tomu všetkému pripočítame aj všetky tie priam totalitárne zákazy, príkazy a obmedzovania ľudských práv a slobôd, musí nám vyjsť, že celý tento chaos je niekým organizovaný a riadený. Pod vágnou zámienkou “ ochrany zdravia“ tolerujeme totalitárne úlety kadejakých samozvancov z pandemickej komisie, ktorí si len chcú užiť svojich 5 minút slávy a taktiež možno aj popohnať nejaké tie kšefty.

  Tu už nejde o ochranu zdravia, ale o výsostne zištné a osobné záujmy zainteresovaných.

  Reply
  • 15. februára 2021 at 12:39
   Permalink

   Smrtnosť na chrípku je do 0,1 %
   Smrtnosť na SARS-2 je vo svete 2,2 % ( u nás polovičná ).

   Teda pravdepodobnosť úmrtia pri SARS-2 je 10-40x väčšia, ako pri chrípke.

   Takže…chrípočka ?

   Reply
   • 17. februára 2021 at 6:58
    Permalink

    No pozor, každý kto mal zatiaľ ľahký priebeh, hovorí o tom, že chrípka ho omnoho viac skolila, a to je väčšina ľudí, čo má mierny priebeh, cca 80%!
    Ja som tiež mal covid-19, mal som len slabší zápal očí a zo zápalu mi tri dni po sebe trochu vyskočila teplota, ale len večer, dokopy som to mal len 5 dní! A to keby som nemal zápal oči, by som to mohol prekonať len jeden deň zvýšenou teplotou, ako som v minulosti už prekonal viaceré vírusy. Tieto štatistiky, čo uvádzaš neratajú ľudí, ktorí prekonali Covid-19 takýmto spôsobom, že mali v jeeen deň mierne zvýšenú teplotu a inak im nič nebolo, lebo takí ľudia neboli naň ani testovaní, takže úmrtnosť je podstatne nižšia.

    Reply
 • 15. februára 2021 at 11:21
  Permalink

  Nie, systém vzdelávania už aj tak bol zastaralý a teraz sa to len ukázalo v plnej nahote, táto veta v ankete je zavádzajúca, účelová a hlavne dehonestujúca školstvo pred rokom 1989, ktoré v tej dobe patrilo medzi najlepšie na svete a po roku 1990 sme začali klesať medzi primitívne anglosaské a USA školstvo a dnes už školstvo nemá žiadnu úroveň, takže ak chceme mať múdru deti a mládež, tak sa musíme vrátiť pred rok 1989 …

  Reply
  • 15. februára 2021 at 11:48
   Permalink

   Súhlasím. Pred 1989 sme na tom boli so vzdelávaním oveľa lepšie ako dnes. Prospelo by vrátiť sa k cieľom a k vtedajšiemu prístupu ku vzdelávaniu.

   Reply
 • 15. februára 2021 at 12:16
  Permalink

  Podľa prof. Krejčího ( nie Krajčiho….: ) je dnes „smer hlavného úderu“ proti SARS očkovanie.

  Ale (!) Čína je podľa neho rozhodnutá vyrobiť 650 miliónov očkovadiel, čo je pre 10 % svetového zaľudnenia. … a LEN 50% čínskeho…
  A čo zvyšok, ak na spoločenskú odolnosť je potrebné zaočkovanie 80 % ?

  Máme vedecko-výskumno-( a hlavne )výrobnú základňu na výrobu očkovadiel pre vlastnú potrebu ?
  Aha – domáci farmaceutický priemysel nepotrebujeme, pretože čo nemáme – dovezieme. Chce to len peniaze, a určitú diplomatickú potentnosť pri rokovaniach s protistranami, akými sú napr. aj tá malá a zaostalá Čína…

  Viac informácií získate u Ing. Mikloša…

  Reply
 • 15. februára 2021 at 14:13
  Permalink

  KONŠPIRAČNÉ WEBY OLIGARCHIU NAZÝVAJÚ „DEEP STATE“ , bez toho, že by vedeli o čo ide.

  „Karol Marx napísal, že kapitalizmus, keď nebude politicky zabrzdený vo svojom prirodzenom vývoji, dospeje do takého štádia koncentrácie kapitálu, že všeobecným vlastníkom všetkého bohatstva na zemi sa stane úzka skupina, ktorá vytvorí niečo, čo Marx, pretože pred 150 rokmi nemal k dispozícii modernú terminológiu, nazval štátnym kapitalizmom.
  Ale charakterizoval to ako stav, v ktorom vládne úzka oligarchia, úzka mocenská vrstva, …

  Dnes ale technológia dospieva ku komplexnej automatizácii výroby, takže pracovné sily, ani tie lacné, nie sú potrebné. Ľudí je taký prebytok, že sa už pre nich nevypláca vyrábať, pretože sa ich v prvom rade nevypláca živiť. Aby sa totiž títo ľudia mohli uživiť, museli by sa pre nich vytvoriť pracovné príležitosti.

  Už v šesťdesiatych rokoch si ekonómovia všimli čudný jav, že najväčšia časť investícií sa pohybuje medzi vyspelými krajinami. Napríklad z Japonska do Nemecka, z Nemecka do Japonska. Tieto, z hľadiska sedliackeho rozumu čudné transakcie, prinášajú zisky.
  Z toho vyplýva, že redukovať trh, znížiť počet pracovných síl a dôsledku toho i potrebu nejakej rezervnej armády nezamestnaných, je pre súčasnú oligarchiu úplne zreteľný program -> ÚPLNE ZRETEĽNÝ PROGRAM.

  To všetko sú úplne nové javy, ktoré vrhajú svetlo na to, čo sa dialo v polovici deväťdesiatych rokov , čo sa pripravovalo a čo nám bolo čudné.“
  Egon Bondy

  Reply
 • 15. februára 2021 at 18:20
  Permalink

  Ano, toto ma vôbec neprekvapuje, že sa klamalo o tejto veci. Už minulý rok bola táto cesta plánovaná a pôvodne s nimi chcel ísť aj Drosten. Toho ale nezobrali do lietadla a tak bol Drosten urazený a už v Januári 2021 začal kydať špinu na WHO a celú komisiu, že ako si to mohli dovoliť, jeho, takého experta, vývojára prvého svetovo akceptovaného PCR testu, nevziať so sebou do lietadla.
  Neoficiálnymi kanálmi sa dostalo do uší, že to bolo preto, lebo sa s ním nedá vydržať a vôbec, že by toho debila ani nechceli mať okolo seba, aby im to celé posral.
  Čiže už v tomto bolo jasné, že kde je aká línia, že tu je skupina okolo WHO, ktorí sa veci chcú venovať seriózne a potom sú tu trollovia okolo Drostena, ktorí toto snaženie chceli torpédovať.
  A tá rétorika sa ani na Twitteri a ani inde moc nezmenila. Odvtedy sa hra skôr pritvrdila a „mainstreamoví“, ale teraz už nasratí, vedci začali vyťahovať tému Drostenovej doktorskej práce, úplne nezávisle od Füllmicha, ktorý sa s tým zaoberal z iných dôvodov, tu boli na Twitteri od úpne do teraz nie moc známych ľudí, resp ľudí ktorích sme doteraz nemali na radare, vyťahované video zábery skrytej kamery, kde sa evidentne nejaká komisia diskutovala o tom, že čo s tým spravia a ako to zahľadia, lebo bolo jasné, ako bolo počuť všetkým za stolom (netušiacim, že ich niekto
  -Kočnerovsky- nahráva), že keď sa v tom niekto začne vŕtať, tak to bude prúser.
  No, ja mám pocit, že keby Drosten bol doma držal hubu, tak to nemuselo všetko byť.
  Drostenovi sponzorujú ale tú profesúru v Berlíne oligarchovia, ktorí vlastnia aj médiá, a áno, aj tie slovenské. Všetci vieme, ktorá finančná skupina vlastní celý slovenský printový mainstream, tak ano, tá.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *