Zomrifans bojujú za „slušné Slovensko“. O banoch, nenávisti, selektívnej spravodlivosti a prekrúcaní reality

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Na protestoch za „slušné Slovensko“, ktoré navštevujú „slušní“ fanúšikovia stránky Zomri sa opäť ukázala zvrátenosť celého tohto podujatia. Zásadný otázka znie: Čo má smrť novinára spoločné s kolektívny hejtovaním Ľuboša Blahu? Nič. Inými slovami hyenizmus a parazitovanie na smrti Jána Kuciaka podporovateľmi stránky Zomri a jej podobných stránok sa opäť raz ukázala v plnej paráde a to dokonca za podpory RTVS.

? DVOJAKÉ KILOMETRE
Vážení-nevážení liberálni extrémisti… už je to naozaj trápne. Ľudia, ktorí nahlasujú profily, ktorí vítajú cenzúru na sociálnej sieti; ľudia, ktorí namiesto racionálnych argumentov vulgárne osočujú a urážajú s cieľom totálnej diskreditácie sa čudujú, prečo ich Ľuboš Blaha na svojej, podotýkame svojej, stránke, blokuje. A pritom im nevadí ak anonymná centrála Facebooku zablokuje ľubovoľný profil či bezdôvodne cenzuruje zdieľanie odkazov (ako nedávno na našej stránke), ba dokonca z toho majú radosť. Toto je to hyperpokrytectvo liberálnych extrémistov. Ak ich zablokujete pretože vás urážajú, hrajú sa na slobodu slova. Ak zablokuje Facebook niekoho, koho oni nemajú radi, tak otvárajú šampanské.

POZRI: Dvojaký (kilo)meter pri posudzovaní nenávisti na internete alebo keď o novinárskej etike hovoria tí, čo ju sami porušujú

? PARADOX
Na Blahu sa sťažujú tí istí ľudia, čo otvorene volajú po zablokovaní užívateľov Facebooku, ktorí nezdieľajú ich tzv. „liberálne“ postoje. Sami sa oháňajú slušnosťou a „bojom proti nenávisti“ (kampaň #hejtniejenázor #alehejtneskryje), hoc majú vytvorené skupiny, kde ? vulgárne osočujú konkrétnych ľudí pre ich svetonázor; vyťahujú na nich súkromné informácie, stalkujú ich a fotia si ich v električke, či vytvárajú transparenty.

POZRI TIEŽ: Ľuboš Blaha reaguje na liberálnych fašistov z vulgárnej stránky Zomri a im podobným indivíduám

? SELEKTÍVNY PRÍSTUP – SATIRA VS. NENÁVISŤ
Celá táto lingvisticko-semiotická hra s propagandou je založená na jednoduchej veci. Ak Blaha okomentuje napríklad opozičných poslancov či novinárov, ktorí ho denno-denne diskreditujú, tak je to podľa komunikačnej stratégii opozičných médií, novinárov, mimovládok a marketingových špecialistov – NENÁVISŤ.

Ak o Blahovi šíria memečká, že je k****, ha***, zm** a podobne, je to podľa tých istých médií, novinárov, mimovládok a marketingových špecialistov – SATIRA.

Z obete je násilník a z násilníka obeť. Predstavte si, že vás niekto roky uráža. Jedného dňa sa naštvete a poviete mu to isté, čo roky on hovorí vám. A on vás zažaluje, že ste ho urazili. Takto selektívne funguje „spravodlivosť“ v súčasnom diskurze.

POZRI TIEŽ: Tomáš Klimek:Zomrieme! Ale zostanú po nás siroty…

? NEOLIBERÁLNA PROPAGANDA V RTVS
Čo je však na tom najhoršie, týchto ľudí propaguje naša verejno-právna televízia. Obrázok s transparentom proti Blahovi bol pôvodne zdieľaný práve na jej stránkach. Nemala by byť televízia nestranná a nemala by sa v kontexte opozičných protestov zachovať nestranne? Namiesto toho podporuje primtívny hejt tých, ktorí sa ráno na proteste hrajú na slušných, a večer lajkujú a zdieľajú tie najodpornejšie memečká namierené proti každému, s ktorým nesúhlasia. Ale čo je najhoršie, z Kuciakovej smrti si urobili PR pre fanúšikov morbídnej stránky Zomri. Takto vyzerá kultúra v rozklade!

POZRI TIĚZ: Propaganda v RTVS: Liberáli za podpory redaktora verejno-právnej televízie, rozhodujú o tom, čo si máte myslieť

? HYPER-POKRYTECTVO LIBERÁLOV
Takže sumárne: Na Blahu sa sťažujú za blokovanie tí, ktorí vítajú cenzurovanie názorov na sociálnej sieti Facebook a kolektívne podnikajú útoky na Blahovu stránku s cieľom ju zablokovať a Blahu maximálnym spôsobom zdiskreditovať (napríklad riešia jeho vlasy, vytvárajú odporné sexuálne ladené memečká či šíria vyslovene klamstvá o jeho osobe). Uvedený výrok sa dá jednoducho dokázať, keď si vyhľadáte istú skupinu, ktorej členovia sa zhodujú iba na jednom: nenávidia Blahu a vyťahujú na neho absolútne všetko, ba dokonca sa navážajú aj do jeho rodiny, priateľov či manželky. Toto sú tí bezcharakterní ľudia, ktorých vyprodukovala stránka Zomri, ktorá mimochodom porušila takmer všetky „pravidlá komunity Facebook“ a veselo si funguje ďalej.

Ak máme dostávať bany od centrály tejto sociálnej siete za to, že niekomu vulgárnemu (trollovi) povieme, že je hl*pák,a oni môžu beztrestne vulgárne urážať kohokoľvek, tak je na čase sa opýtať, ako ďaleko to ešte zájde?

POZRI TIEŽ: Medzinárodná hanba: Ministerstvo zahraničných vecí propaguje vulgárnu a nenávistnú stránku v sponzorovanej kampani

? Nezabudnite nás sledovať mimo Facebook
Na záver ešte raz dôležitá informácia. Vzhľadom na blokovanie sociálnou sieťou vám opäť pripomíname aby ste nezabúdali sledovať náš web www.davdva.sk a profil na VK:https://vk.com/davdvamagazin ?

? VENCEREMOS COMPANEROS! ?? DRŽÍME PALCE ĽUBOŠ BLAHA V BOJI PROTI NENÁVISTNÝM TROLLOM

Ivan Kola

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Zomrifans bojujú za „slušné Slovensko“. O banoch, nenávisti, selektívnej spravodlivosti a prekrúcaní reality

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *