5. mája sa narodil Karol Marx, vyberáme z článkov DAV DVA na tému Marx

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Karl Heinrich Marx (* 5. máj 1818, Trier, Nemecký spolok, (dnes Nemecko) – † 14. marec 1883, Londýn) bol nemecký filozof, ekonóm, historik, novinár, ideológ robotníckeho hnutia. Vyberáme pre vás archívne články na tému Karol Marx, ktoré vyšli na DAV DVA.

Na úvod niekoľko citátov od Marxa:

„Čo je to za spoločnosť, keď sa v nej skutočne nachádza niekoľko miliónov ľudí v najhlbšej samote, spoločnosť, kde človeka môže premôcť zdrvujúca túžba zabiť seba samého bez toho, aby to niekto odhalil? Táto spoločnosť nie je spoločnosťou. Je, ako sa vyjadril Rousseau, púšťou obývanou divou zverou.“ New York Tribune, 1853

„Novodobá buržoázna spoločnosť… podobá sa čarodejníkovi, neschopnému opanovať naďalej tajomné sily, ktoré vyvolal.“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *